Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Локальні нормативні акти підприємства: порядок оформлення та прийняття

16.45, 26 жовтня 2018
9040
0

У статті розглянемо, що прийнято розуміти під локальними нормативними актами підприємства та як їх правильно оформити, оскільки низка роботодавців, особливо серед новостворених підприємств, ризикують ...

Узагальнюючого визначення щодо локальних нормативних актів підприємства законодавство не містить. Але зазвичай під ними варто розуміти документи, які складає та затверджує роботодавець у межах власної компетенції відповідно до законів й інших нормативно-правових актів, колективного договору, угод.

До основних загальних вимог складання локальних нормативних актів належать такі:

· локальний нормативний акт приймається роботодавцем одноосібно чи з урахуванням твердження представницького органу працівників у випадках, установлених КЗпП (див. лист Мін'юст від 15.04.2010 р. № 326-0-2-10-19);

· норми локальних нормативних актів не повинні погіршувати становище працівників порівняно з установленим трудовим законодавством й іншими актами, що містять норми трудового права, колективним договором, угодами;

· локальні нормативні акти повинні бути доведені до відома працівника під підпис;

· локальні нормативні акти мають обов'язковий характер.

Які саме це документи? Локальними нормативними актами є правила внутрішнього трудового розпорядку, положення (зокрема, про персональні дані, про оплату праці, про атестацію), інструкції з охорони праці, штатний розклад і графік відпусток.

Під час складання таких документів ураховуються загальні вимоги Національного стандарту «Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів ДСТУ 4163-2003» затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 р. № 55 (далі - ДСТУ 4163-2003). Цей стандарт поширюється на організаційно-розпорядчі документи - постанови, розпорядження, накази, положення, рішення, протоколи, акти, листи тощо, створювані в результаті діяльності підприємств, установ, організацій та їх об'єднань усіх форм власності.

ДСТУ 4163-2003 установлює:

· склад реквізитів документів;

· вимоги до змісту й розташування реквізитів документів;

· вимоги до бланків й оформлення документів;

· вимоги до документів, які виготовляються за допомогою друкованих засобів.

Вимоги ДСТУ 4163-2003 щодо оформлення реквізитів можуть поширюватися на всі класи уніфікованих систем документації (п.п. 1.1-1.3).

До того ж можна використовувати типові форми, наприклад, затверджені наказом Держкомстату «Про затвердження типових форм первинної облікової документації зі статистики праці» від 05.12.2008 р. № 489.

Завважте: будь-який роботодавцем, у т.ч. підприємцем, повинна бути передбачена наявність трудової документації, тобто йдеться про обов'язкові «трудові» документи. Це підтверджує Мінсоцполітики в листі від 21.11.2016 р. № 5907/0/10-16/06.

Оформлення локального нормативного акта

...

Про процедуру інвентаризації читайте у продовженні матеріалу "Локальні нормативні акти підприємства: порядок оформлення та прийняття" газети "Інтерактивна бухгалтерія" читайте за посиланням.

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему