Мы даем ЗНАНИЯ для принятия решений, УВЕРЕННОСТЬ в их правильности и ВДОХНОВЛЯЕМ на развитие честного бизнеса, как основного двигателя развития Украины
КРУПНОМУ БИЗНЕСУ
СРЕДНЕМУ и МЕЛКОМУ БИЗНЕСУ
ЮРИДИЧЕСКИМ КОМПАНИЯМ
ГОСУДАРСТВЕННОМУ СЕКТОРУ
РУКОВОДИТЕЛЯМ
ЮРИСТАМ
БУХГАЛТЕРАМ
Для ФЛП
ПЛАТФОРМА
Единое информационно-коммуникационное пространство для бизнеса, государства и социума, а также для профессиональных сообществ
НОВОСТИ
и КОММУНИКАЦИИ
правовые, профессиональные и бизнес-медиа о правилах игры
ПРОДУКТЫ
и РЕШЕНИЯ
синергия собственных и партнерских продуктов
БИЗНЕС
с ЛІГА:ЗАКОН
мощный канал продаж и поддержки новых продуктов

Що рік прийдешній нам готує: ЄСВ-2019 + детенізація доходів

13.12.2018, 16:16
248
0
Світлана Лістрова
Незалежний бухгалтер-експерт з практичним досвідом роботи.

Замість того, щоб визнати, що не докладено жодних зусиль для покращення інвестиційного клімату в Україні та створення сприятливих умов для бізнесу  Уряд розповідає казки про «покращення», а депутати хизуються кількістю ухвалених законопроектів.  Але ж велика кількість законів, що видається «на гора» скоріше свідчить про їх неякісну підготовку, що спричиняє до неодноразового внесення змін, та відсутність стратегічних планів і економічного розвитку країни.

Це як раз дуже яскраво проявляється на боротьбі з детінізацією доходів та гойдалки, що відбуваються з ЄСВ починаючи з 2015 року.

Спроба 1. Пам’ятаємо, що не так давно (з 01.01.2015) ми вперше зіштовхнулися з нарахуванням ЄСВ із розрахунку мінзарплати і понижуючим коефіцієнтом для ЄСВ. Багато з тих, хто скористався  правом на застосування понижуючого коефіцієнта, про це дуже пошкодували. Адже ДФС усім роботодавцям, які ним скористалися, донараховувала ЄСВ, якщо хоч для одного працівника виникала потреба визначити суму різниці між мінімальною і фактичною зарплатою і доплатити ЄСВ.   І навіть депутатські звернення до ДФС і Мінфіну не зупинили це свавілля. Понижуючий коефіцієнт проіснував лише 1 рік і його відмінили. То це був крок, підкріплений економічними розрахунками чи експеримент в рамках країни?

 Спроба 2. З 01.01.2016 запровадили єдину ставку ЄСВ майже для всіх платників у розмірі 22%  тобто зменшили попередні розміри більш ніж в 1,5 рази.

На фоні постійного дефіциту коштів на виплату пенсій це було ризиковим кроком, що власне підтверджується нині.

Бухгалтер просто не встигає реагувати на зміни, які відбуваються не менше ніж раз на рік, та аналізувати нові форми звітності з ЄСВ.

Схоже цьогоріч депутати не змінять своїм традиціям, видаючи чергові «новорічні» сюрпризи для підприємств і бухгалтерів. Свіжим законопроектом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо справедливого механізму нарахування ЄСВ», який може запрацювати з 01.01.2019, передбачається одразу «вбити кількох зайців»:

  • відбити у підприємств бажання укладати ЦПД і строкові трудові договори;
  • частково перекрити дефіцит коштів ПФУ: суттєво збільшити максимальну базу нарахування ЄСВ, запровадити прогресивну шкалу для ЄСВ, підвищити ставки ЄСВ для підприємств, де є працівники з правом на пільгову пенсію зі Списку № 1 і Списку № 2.

Зокрема, пропонується введення сплати ЄСВ у розмірі подвійного мінімального страхового внеску для:

  • керівників підприємств, установ та організацій, менеджерів (управителів);
  • осіб, які виконують роботи (надають послуги) за ЦПД, укладеними з підприємствами та фізособами-підприємцями;
  •  осіб,  які уклали строкові трудові договори (контракти) (крім укладених для заміщення працівника, за яким зберігається місце роботи).

Інвалідів теж не оминули увагою: ставку 8,41 % пропонують застосовувати до бази нарахування ЄСВ,  яка не перевищує 3 мінзарплати (4173 х 3 = 12519), а до суми перевищення ─ 22%.

Звісно ж не забули й про відповідальність, запропонувавши ввести кримінальне покарання за несплату ПДФО, військового збору та ЄСВ більш як за 1 місяць. 

Іронія долі в тому, що законопроект призваний запровадити справедливий механізм нарахування ЄСВ. В чому ж полягає справедливість? У позбавленні права приймати на роботу за строковим трудовим договором? А як же тимчасова та сезонна робота, чому ЄСВ нарахований на зарплату тимчасових і сезонних працівників є «несправедливим»?

Гірше за все, що віддуватися за все будуть роботодавці, адже їм доведеться за свій рахунок доплачувати ЄСВ до подвійного мінімального страхового внеску.

Що ж переможе: здоровий глузд чи спокуса наповнити коштами бюджет ПФУ, в черговий раз притиснувши роботодавців? Чекати залишилось не більше  2 тижнів…

Подготовлено специально для Платформы ЛІГА:ЗАКОН

Войдите, чтобы оставить комментарий