Чи стане бот ReporTax конкурентом бухгалтерам

10.05.2019, 10:45
171
0
Ольга Таранова
бізнес-лідер бухгалтерського напрямку компанії ЛІГА:ЗАКОН

Компанії ЛІГА:ЗАКОН та ЮСКУТУМ оголосили про запуск телеграм-бота ReporTax, який уміє розраховувати й сплачувати податки, а також подавати звітність до держорганів. Цим сервісом можуть скористатися ФОПи групи 3. Про те, чи зможе бот замінити бухгалтера, а також якими будуть подальші перспективи його розвитку, нам розповіла Ольга Таранова, бізнес-лідер бухгалтерського напряму компанії ЛІГА:ЗАКОН та мама чат-бота Reportax.

 – Чому Ви вирішили створити чат-бота?

– Поява бота стала неминучим логічним кроком, адже насамперед автоматизуються шаблонні процеси, повторювані дії та однотипні завдання. Усе, що пов'язано з бюрократією, підпадає під ці критерії.

 Нашим проектом ми воліли передусім підтримати підприємців, у яких завжди бракує часу й ресурсів на боротьбу з бюрократією. Бот завчасно нагадуватиме їм про сплату податків і подання звітів. Він допоможе зробити це легко за філіжанкою кави – без складних бланків, лякаючих процедур і незрозумілих канцеляризмів.

 У перший же день після запуску ми вже бачимо колосальну зацікавленість із боку підприємців.

 

– Ходять чутки, що бот може замінити бухгалтера. Чи так це?

– Бухгалтера в нашій країні замінити неможливо, роботи вистачить на всіх.

Безумовно, підприємці й надалі потребуватимуть бухгалтерів, але вже у частині експертиз і досвіду, а не навичок «оператора введення даних». Ми мріємо позбавити бухгалтера таких турбот, підвищити престижність професії й ставлення до неї. Уже перший день роботи нашого сервісу підтвердив, що представники професії також радісно це сприймають.

 ReporTax може стати надійним помічником для бухгалтера, позбавити його рутини. Під час заповнення декларацій бот працює вже за заданим алгоритмом, а всі квитанції справно відправляє на пошту. ReporTax – уважний і дисциплінований, він нічого не забуває й не помиляється.

 – Які дані потрібно надати боту, щоб він подавав звіти?

– Під час реєстрації бот попросить ІПН, а також електронно-цифровий підпис. Ще необхідно знати податкову, у якій зареєстрований платник. Усі ці дані вводять лише раз – далі операції виконуватимуться в кілька кліків.

 

– Наскільки це безпечно?

– Співпраця бота й підприємця – це контракт з аудиторською фірмою Юскутум-аудит, яка цілком гарантує безпеку його роботи. Електронний підпис, наданий боту, шифрується й завантажується в холодне сховище, захищене особливим протоколом. За дії з електронним підписом відповідає комп'ютерний алгоритм, і навіть наші співробітники не мають до нього доступу. Можу запевнити, що бот зберігає дані надійніше за багато-які державні сервіси.

 

– До речі, чи розраховуєте Ви на підтримку держави?

– Час покаже. Хоча, якщо наш майбутній уряд дотримуватиметься обіцяного курсу на діджиталізацію, то хотілося б, щоб підприємці отримали змогу використовувати Mobile ID, наприклад, для взаємодії з ДФС. Це створить багато можливостей для розвитку цієї технології в Україні.

Поки що на практиці ми бачимо прямо протилежну тенденцію. До прикладу, після імплементації Закону про довірчі послуги (зокрема, щодо обов'язкового використання захищених носіїв інформації (токенів) для подання звітності) виникає ризик того, що багато хто з ФОПів уважатиме за краще не витрачати зайвих коштів і повернеться до вже забутої паперової звітності.

 

– Чи продовжуватимете Ви вдосконалювати ReporTax? Які плани на майбутнє?

– Безумовно, робота над ботом триває. Уже зовсім скоро – його запуск у FB-месенджері. Також ми плануємо додати інструменти для ФОП групи 2 й можливість розрахунку податків за валютними доходами.

Проте розширення функціоналу – лише частина роботи. Ми прагнемо, щоб ReporTax став насамперед другом для свого користувача. Якщо для цього йому потрібно буде вміти вислуховувати проблеми й давати поради, ми навчимо його.

Подготовлено специально для Платформы ЛІГА:ЗАКОН

Войдите, чтобы оставить комментарий