Мы даем ЗНАНИЯ для принятия решений, УВЕРЕННОСТЬ в их правильности и ВДОХНОВЛЯЕМ на развитие честного бизнеса, как основного двигателя развития Украины
КРУПНОМУ БИЗНЕСУ
СРЕДНЕМУ и МЕЛКОМУ БИЗНЕСУ
ЮРИДИЧЕСКИМ КОМПАНИЯМ
ГОСУДАРСТВЕННОМУ СЕКТОРУ
РУКОВОДИТЕЛЯМ
ЮРИСТАМ
БУХГАЛТЕРАМ
Для ФЛП
ПЛАТФОРМА
Единое информационно-коммуникационное пространство для бизнеса, государства и социума, а также для профессиональных сообществ
НОВОСТИ
и КОММУНИКАЦИИ
правовые, профессиональные и бизнес-медиа о правилах игры
ПРОДУКТЫ
и РЕШЕНИЯ
синергия собственных и партнерских продуктов
БИЗНЕС
с ЛІГА:ЗАКОН
мощный канал продаж и поддержки новых продуктов

Старі обмеження щодо сигналок і маячків на автівках скасували, нові уже на порозі

20.06.2019, 18:19
355
0
Алла Король
Головний редактор порталу "Бухгалтер.UA"

Указ Президента поставив хрест на старих обмеженнях використання таких сигналів

Соцмережами і новинними веб-сайтами прокотилася бурхлива хвиля обговорення: мовляв, скасовано обмеження на спецсигнали на автомобілях. У чому ж справа?

Свіжим Указом Президента (від 20.06.2019 р. № 416/2019) було визнано таким, що втратив чинність Указ «Про заходи щодо впорядкування використання спеціальних світлових і звукових сигнальних пристроїв та номерних знаків на службових транспортних засобах» від 30.03.2005 р. № 567. А принагідно – і ще два Укази, що редагували Указ 2005 року. Останній передбачав заходи щодо спеціальних світлових і звукових сигнальних пристроїв та номерних знаків на службових транспортних засобах. Використовувати маячки та сигналки дозволялося лише на автомобілях осіб, стосовно яких здійснюється державна охорона, або на транспортних засобах військових формувань, правоохоронних органів та окремих служб (приміром – швидкої допомоги, інкасації, пожежної охорони тощо), названих в акті.

Цим же Указом 2005 року було скасовано номерні знаки серій «АП», «ВР», «КМ» та заборонено видачу будь-яких документів, що надають право або містять прохання про надання права безперешкодного проїзду автотранспорту.

Таким чином, на перший погляд, зараз утворюється правовий вакуум щодо використання спеціальних сигналів на автомобілях. Але це було б помилкою, адже існує постанова КМУ «Питання використання спеціальних звукових та світлових сигнальних пристроїв на транспортних засобах» від 22.03.2017 р. № 176. Вона набирає чинності саме одночасно з втратою чинності Указом Президента України від 30.03.2005 р. № 567.

Згідно з указаною урядовою постановою спеціальні звукові та світлові сигнальні пристрої синього кольору можуть установлюватися за наявності дозволу, виданого органом МВС. І таке встановлення дозволено виключно на транспортних засобах, які використовуються:

- для пересування осіб, стосовно яких здійснюється державна охорона,

- МВС, Національною поліцією, підрозділами безпеки дорожнього руху Військової служби правопорядку у Збройних Силах, Нацгвардією, податковою міліцією, СБУ, Головним управлінням та підрозділами урядового фельд'єгерського зв'язку ДССЗЗІ, воєнізованими формуваннями, установами виконання покарань та слідчими ізоляторами Державної кримінально-виконавчої служби, Національним антикорупційним бюро, Державним бюро розслідувань, Управлінням державної охорони, Державною прикордонною службою, підрозділами Державної спеціальної служби транспорту, уповноваженими на проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт на об'єктах національної транспортної системи України, Державною службою з безпеки на транспорті,

- бригадами екстреної (швидкої) медичної допомоги, Оперативно-рятувальною службою цивільного захисту, службою інкасації та перевезення цінностей Національного банку та банків України, підрозділом відомчої охорони Нацбанку для виконання оперативних завдань.

Своєю чергою, маячки червоного кольору зможуть установлювати як додаткове обладнання виключно на транспортних засобах патрульної поліції та підрозділів Нацполіції, які забезпечують безпеку дорожнього руху.

Нарешті, пристрої із світловими сигналами червоного, зеленого кольорів можуть установлюватися як додаткове обладнання виключно на транспортних засобах відповідних підрозділів Національної поліції та Управління державної охорони, що здійснюють супроводження осіб, стосовно яких здійснюється державна охорона, та на транспортних засобах, які використовуються для пересування таких осіб.

Зауважимо, що Інструкцію про порядок видачі та обліку дозволів на встановлення та використання спеціальних світлових і звукових сигнальних пристроїв було затверджено наказом МВС від 22.08.2005 р. № 364. Вочевидь, зараз її відкоригують з огляду на зміст зазначеної постанови Кабміну.

До того ж, встановлення та використання спеціальних світлових сигнальних пристроїв автожовтого (оранжевого) кольору дозволено на транспортних засобах реагування суб'єктів охоронної діяльності (див. Наказ Міністерства внутрішніх справ України від 09.08.2016 р. № 771).

А ось ст. 1225 КпАП передбачає за порушення норм про встановлення на автівці спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв штраф у розмірі 8500 грн з конфіскацією таких пристроїв.

Утім, свіжий Указ залишив відкритим питання як зараз бути з документами, що надають право або містять прохання про надання права безперешкодного проїзду автотранспорту. Свого часу цим зловживало чимало органів як державної влади, так і місцевого самоврядування. Тож виникає побоювання, чи не стане скасування заборони видачі таких документів поштовхом до відновлення відповідної практики.

Подготовлено специально для Платформы ЛІГА:ЗАКОН

Войдите, чтобы оставить комментарий