Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Топ-питання дня у Бумі. Податковий облік помилково отриманих коштів

29 квітня 2014, 11:15
330
0
Реклама

Щодня у Бумі - Бухгалтерському Розумному Модулі - серед усіх питань від користувачів редакція виділяє самі затребувані і актуальні і додає їх в рубрику "Топ-питання дня".

Пропонуємо вашій увазі саме затребуване питання за понеділок, 28 квітня 2014 р.

Чи відбиваються в податковому обліку підприємства на загальній системі оподаткування помилково отримані кошти, повернені згідно з листом в день отримання?

Відносно податку на прибуток, в даному випадку ніяких змін не відбувається. Оскільки рух засобів здійснюється упродовж одного дня, те підприємство не отримує ніякої вигоди.

З приводу ПДВ вважаємо, що не податкову накладну, ні розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної складати не треба. Логіка такого висновку полягає в наступному:

• немає передумов для виписки податкової накладної згідно ст. 201 НКУ;

• вказана подія не може класифікуватися як постачання товарів або послуг відповідно до ст. 14 НКУ, а отже, не є об'єктом обкладення ПДВ (ст. 185 НКУ);

• дата помилково зарахованих засобів виходячи з норм п. 187.1 НКУ не буде датою виникнення податкових зобов'язань по ПДВ;

• наявність листа про повернення засобів свідчить про відсутність зв'язку з господарською діяльністю;

• згідно п. 2.35 Інструкцій про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженій постановою НБУ від 21.01.2004 р. № 22, засобів, помилково зарахованих на рахунок неналежного одержувача, повинні повертатися їм в терміни, встановлені законодавством. Такий термін - п'ять днів (п. 6 Указу Президента України "Про заходи по нормалізації платіжної дисципліни в народному господарстві України" від 16.03.95 р. № 227/95).

Таким чином, повернення помилково зарахованих засобів здійснене з дотриманням усіх законодавчих вимог і не відбивається в податковому обліку.

У Бумі: Бухгалтерському Розумному Модулі Ви можете також знайти відповіді на інші питання, пов'язані з темою безготівкових розрахунків. Наприклад:

- чи відносяться до готівкових розрахунків готівкові засоби, перераховані через платіжний пристрій на поточний рахунок підприємства?

- чи має право юридична особа перераховувати підзвітні засоби на зарплатову платіжну картку працівника?

- як заповнюється КУРО, зареєстрована на РРО, при здійсненні безготівкових розрахунків з використанням POS- терміналу

і багато інших.

БУМ: Бухгалтерський Розумний Модуль - якнайповніша в Україні база відповідей експертів на питання по бухгалтерському обліку і оподаткуванню, кадровій тематиці, договірній роботі і іншим суміжним темам. Усі відповіді відповідають останнім змінам в законодавстві.

Викачати БУМ можна тут

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини