Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Віднині бізнесу не видаватимуть валютні кредити

29 серпня 2014, 12:52
181
0
Реклама

Нацбанк у черговий раз посилює контроль над валютним ринком.

Так, банки не можуть видавати кредити в інвалюті юрособам, фізособам-підприємцям і постійним представництвам юридичних осіб - нерезидентів (далі - клієнти) з метою використання цієї іноземної валюти на внутрішньому ринку України.

Уповноважені банки надають кредити в іноземній валюті клієнтам виключно для оплати їх зовнішньоекономічних зобов'язань.

Крім того, банк повинен здійснити обов'язковий продаж валютних надходжень без доручення клієнта виключно на наступний робочий день після зарахування таких надходжень на розподільний рахунок.

Також, у зв'язку з введенням 100-процентного продажу валютної виручки, банки не можуть знімати з контролю експортні операції клієнтів на підставі документів про припинення зобов'язань заліком зустрічних однорідних вимог.

Ще одно нововведення - після закінчення функціонування Системи підтвердження угод на міжбанку, банк впродовж наступних двох годин поточного дня подає розгорнуту заявку відносно загального об'єму обов'язкового продажу іноземної валюти, запланованого на наступний робочий день.

Розгорнута заявка включає інформацію про загальний об'єм прибутків і обов'язкового продажу по кодах іноземної валюти, інформацію про вид надходжень і розширену інформацію для операцій, сума яких складає понад 50 тис. дол. в гривневому еквіваленті по курсу Нацбанку на поточний робочий день.

У розширеній інформації банк в окремому акаунті вказує ідентифікаційний код юридичної особи/реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію і номер паспорти, внесені в Єдиний державний реєстр юридичних осіб і фізичних осіб - підприємців, скорочене найменування юридичної особи або прізвище, ім'я і по батькові фізичної особи - підприємця, код валюти, об'єм обов'язкового продажу.

Постанова Нацбанку від 28.08.2014 р. № 534 набуло чинності сьогодні, 29 серпня.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини