Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Відеоанонс "БУХГАЛТЕР&ЗАКОН" № 15

14 квітня 2015, 11:00
192
0
Реклама

У пасхальні свята останнє, про що хочеться згадувати, - це стосунки з податковими органами. Але без цього не обійтися, враховуючи те, що 16 квітня - останній день, коли можна уявити уточнюючі розрахунки і заяви про намір досягти податкового компромісу. Днями Державна фіскальна служба повідомила, що в цілому платниками представлено більше 3200 заяв, а до бюджету поступило від компромісу дещо більше 260 млн. грн. Кінцево, це ніщо в порівнянні з очікуваними трьома мільярдами гривен. У чому ж причина?

Можливо, і в тому, що багато питань і побоювань платників податків тривалий час залишалося без відповідей. І тільки зараз надбанням громадськості став лист ГФС від 23 лютого, в якому головне податкове відомство відповіло на добрих півсотні питань відносно компромісу. У нім, зокрема, ГФС висловлює позицію, що проти платників податків, що погодилися на податковий компроміс, не повинні відкриватися кримінальні справи за "неподатковими" статтями Карного кодексу. Цікаво, чи мають слідчі податкової міліції таку ж точку зору про це. Але у будь-якому випадку, якби про роз'яснення, які надані в цьому листі, було відомо бухгалтерському співтовариству раніше, напевно, і результат міг бути іншим. Обов'язково ознайомтеся з листом і коментарем до нього, можливо, там є відповідь і на ваше питання.

А в листі від 23 березня фіскальний орган відповів на деякі питання відносно трансфертного ціноутворення. Так, посилаючись на Рішення Конституційного Суду у справі про зворотну дію в часі законів і інших нормативно-правових актів, фіскали дійшли висновку, що навіть якщо запит з питань здійснення контрольованих операцій торкатиметься періодів 2013 - 2014 роки, то за правилами, діючими з 1 січня 2015 р., абсолютно усі платники (а не тільки великі) податків повинні надати фіскалам увесь пакет документів, що стосується трансфертного ціноутворення.

У листі ГФСУ від 24.02.2015 р. № 4478/5/99-99-21-05-16 контролери нагадали, що операція по переобладнанню ввезеного в Україну вантажного автомобіля в легковій обкладається з 1 січня 2015 р. акцизним податком. Платником акцизного податку є власник переобладнуваного авто.

У листі ФСС по ВУТ від 22.01.2015 р. № 5.2-32-133 надано роз'яснення відносно самостійного виявлення страхувальником порушень при наданні матеріального забезпечення за рахунок засобів ФСС по ВУТ.

Тема номера "БУХГАЛТЕР&ЗАКОН" № 15 присвячена РРО. У ній розкриті наступні актуальні питання:

- реєстрація, застосування і відповідальність за порушення, пов'язані з РРО;

- Z- звіт: від друку до відповідальності;

- КУРО: ведення, виправлення помилок, відповідальність;

- розмінна монета: тонкощі наявності, видачі і обліку.

Про цих і інших темах читайте у свіжому номері електронного видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН (№ 15, квітень 2015). Номер доступний тільки для передплатників видання. Якщо Ви ще не виписуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номеру чи підпишіться на видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини