Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Відеоанонс "БУХГАЛТЕР&ЗАКОН" № 36

7 вересня 2015, 11:00
218
0
Реклама

3 вересня відбулося засідання Національної ради реформ при Президентові України. На нім були представлені дві концепції реформування податкової системи : від Мінфіну і Комітету Верховної Ради з питань податкової і митної політики.

Концепцію Мінфіну можна охарактеризувати трьома словами: "Усе по 20". НДФЛ, ЕСВ, податок на прибуток, ПДВ - по усіх цих податках пропонується встановити однакову "плоску" ставку - 20 %. нескладно помітити, що у випадку з НДФЛ і податком на прибуток це означає підвищення ставок. А ось у випадку з ЕСВ - радикальне зниження практично удвічі. Про об'єднання НДФЛ і ЕСВ мови доки не йде - це перспектива 2018. Ось, власне, і усі основні тези концепції від Мінфіну.

Концепція депутатського комітету пропонує набагато радикальніші зміни, які дійсно можуть підвищити інвестиційну привабливість України. Зниження ставок податку на прибуток і ПДВ до 15 %, НДФЛ - до 10 %. Єдина ставка ЕСВ - 20 %. Відміна щомісячних авансових платежів по податку на прибуток, звільнення від податку прибутку, реінвестованого в капітальне будівництво. Збільшення суми "овердрафту" для добросовісних платників ПДВ у рамках системи електронного адміністрування, щоб не довелося відволікати оборотні кошти. Ось далеко не повний перелік того, що запропонувала на раді реформ голова депутатського податкового комітету Ніна Южанина.

Президент прийняв соломонове рішення - об'єднати обидві концепції, узявши краще з кожної. Що вийде в результаті і як довго ще чекати реальних позитивних змін - невідомо.

Тим часом Нацбанк злегка послабив валютні обмеження. 4 вересня набули чинності постанови НБУ від 3 вересня № 581 і 582. Для купівлі валюти віднині не потрібна довідка з податкової про відсутність податкового боргу. Детальніше ці документи ми прокоментуємо вже в наступному номері.

А тема цього номера - навчання працівників. Почався новий навчальний рік, і деякі працедавці, незважаючи на економічне трудності, щоб підвищити свою конкурентоспроможність, інвестують в навчання своїх працівників. Комусь оплачують навчання на заочних відділеннях внз, комусь курси підвищення кваліфікації. У сьогоднішній темі читайте про документальне оформлення, облік і оподаткування таких операцій.

У завершенні хотілося б звернути вашу увагу на інтерв'ю Міністра фінансів Наталії Яресько, в якому вона обіцяє подати до Парламенту проект нового Податкового кодексу ще цієї осені, щоб верстати бюджет-2016 вже на новій податковій базі. Чи не так, ми це вже чули, і не раз? А це означає, що нудьгувати нам з вами не припаде.

Про цих і інших темах читайте у свіжому номері електронного видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН (№ 36, вересень 2015). Номер доступний тільки для передплатників видання. Якщо Ви ще не виписуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номеру чи підпишіться на видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини