Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Мінеконорозвитку про нюанси участі нерезидентів у публічних закупівлях

24 січня 2018, 10:00
481
0
Реклама

Вітчизняні й іноземні учасники публічних закупівель усіх форм власності й організаційно-правових форм беруть участь у процедурах закупівель на рівних умовах.

Водночас документи, складання (подання) яких передбачено й урегульовано законодавством України, можуть не передбачатися законодавством країн, де зареєстровані іноземні учасники.

Оскільки вимоги в тендерній документації встановлюються замовником самостійно згідно із законодавством, зважаючи на специфіку предмета закупівлі, замовникам доцільно конкретизувати вимоги щодо подання документів у складі тендерних пропозицій іноземними учасниками чи надання відповідної інформації, у разі якщо такі документи не передбачені законодавством країни, де зареєстровані такі учасники.

При цьому якщо учасниками процедури закупівлі є іноземні особи, такі учасники можуть надавати замовнику документи й інформацію на підтвердження відповідності встановленим у тендерній документації вимогам з урахуванням законодавства країни реєстрації такого учасника.

У разі ж якщо тендерна документація замовника не містить конкретизації, будь-яка фізична або юридична особа може звернутися до замовника за роз'ясненнями змісту тендерної документації та/або зі зверненням щодо внесення змін до такої документації чи оскаржити її положення.

Відповідні рекомендації містить лист Мінекономрозвитку від 17.01.2018 р. № 3304-06/1900-06.

У ньому ж зазначено, що за роз'ясненням щодо можливості та механізму надання забезпечення тендерної пропозиції у вигляді банківської гарантії учасниками торгів - нерезидентами Мінекономрозвитку звернулося до НБУ.

У листі НБУ від 18.12.2017 р. № 57-0007/84845 указано, що надання гарантій за тендерними пропозиціями учасникам публічних закупівель, які є нерезидентами, у більшості випадків здійснюватимуть саме банки-нерезиденти (лише сплата коштів може бути здійснена банком-резидентом у разі наявності контргарантії). НБУ не встановлює вимог до порядку роботи банків-нерезидентів, у т.ч. за операціями за гарантіями.

Замовник разом із тендерною документацією має право вимагати, які саме умови повинні бути зазначені в гарантії, а в разі невиконання таких(-ої) вимог(-и) - відмовитися приймати таку гарантію.

Тож якщо забезпечення тендерної пропозиції вимагається замовником, розмір, вид й умови надання такого забезпечення встановлюються замовником самостійно в тендерній документації та зазначаються в оголошенні про проведення торгів.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини