Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Уступка права вимоги: чи коригувати постачальнику ПДВ-зобов’язання

25 січня 2018, 09:30
481
0
Реклама

У постачальника під час отримання попередньої (авансової) оплати виникає обов'язок щодо нарахування податкових зобов'язань із ПДВ, на суму яких постачальник зобов'язаний скласти й зареєструвати в ЄРПН податкову накладну.

При цьому підстави для коригування податкових зобов'язань (податкового кредиту) з ПДВ передбачені п. 192.1 ПКУ. Однак під час здійснення операцій з уступки права вимоги не виникає жодної з обставин, перелічених у п. 192.1 ПКУ (зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, повернення постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг), отже, відсутні підстави для складання розрахунку коригування до податкової накладної, складеної на дату настання першої події операції.

Перерахування постачальником коштів, отриманих від первинного кредитора як аванс, новому кредитору, не є поверненням постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг покупцю/отримувачу (первинному кредитору), тому підстави для коригування сум податкових зобов'язань у такого постачальника відсутні.

Таким чином, операція з уступки покупцем (первинним кредитором) права вимоги новому кредитору не спричиняє податкових наслідків із ПДВ для постачальника. Постачальник (боржник) на дату заміни кредитора у зобов'язанні не коригує податкових зобов'язань із ПДВ, визначених на дату отримання ним попередньої (авансової) оплати, оскільки відсутні законодавчо визначені підстави для такого коригування, та не складає податкової накладної на нового кредитора, оскільки податкова накладна вже складена на дату першої події операції (отримання авансу).

ІПК ДФСУ від 15.01.2018 р. № 149/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини