Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ДФС про переведення великих платників податків на облік до Офісу ВПП

28 березня 2018, 15:00
856
0
Реклама

Головні управління ДФС в областях, місті Києві та Офіс великих платників податків (далі - ВПП) після отримання Реєстру ВПП проводять роз'яснювальну роботу з ВПП, які не перебувають на обліку в контролюючих органах, що здійснюють супроводження ВПП, щодо виконання вимог ПКУ в частині обов'язковості переведення на облік до таких контролюючих органів, порядку такого переведення та забезпечують взяття на облік/зняття з обліку платників податків у відповідних контролюючих органах (п. 2 Порядку формування Реєстру великих платників податків, затвердженого наказом Мінфіну від 21.10.2015 р. № 911, далі - Порядок № 911).

На сьогодні управління Офісу ВПП знаходяться в адміністративно-територіальних межах міст: Києва, Дніпра, Запоріжжя, Львова, Одеси, Харкова.

Взяття на облік за неосновним місцем обліку у цих управліннях ВПП здійснюється за заявою про взяття на облік платника податків за неосновним місцем обліку за формою № 17-ОПП (додаток 9 до Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 р.№ 1588, який може бути подано як до контролюючого органу за неосновним місцем обліку, так і до контролюючого органу за основним місцем обліку).

Також контролюючий орган за попереднім місцем обліку платника податків, включеного до Реєстру ВПП, здійснює передачу облікової справи платника податків до контролюючого органу за новим місцем обліку у 10-денний строк з дня взяття на облік за новим місцем обліку.

Щодо ВПП, які не подали до відповідного контролюючого органу заяви за формою № 1-ОПП у визначений строк, ДФС приймає рішення про зміну основного місця обліку та переведення на облік до контролюючого органу, що здійснює супроводження ВПП, чи іншого контролюючого органу, яке надсилається у вигляді повідомлення засобами електронного зв'язку в електронній формі на електронну адресу, з якої надіслана остання прийнята ДФС податкова звітність, або на паперовому носії поштовим відправленням з повідомленням про вручення (п. 4 Порядку № 911).

При переведенні на обслуговування платника з одного органу ДФС до іншого (взяття на облік/зняття з обліку) у разі ліквідації чи реорганізації органу ДФС, адміністративно-територіальної реформи, зміни меж областей (АР, області, районів, міст) чи інших, не залежних від платника податків об'єктивних причин, унаслідок яких змінюється орган ДФС, в якому обліковується платник податків, тоді здійснюються зняття з обліку платника податку в одному органі ДФС та взяття на облік в іншому відповідному органі ДФС.

На це звертає ДФС у листі від 21.03.2018 р. № 8319/7/99-99-12-03-03-17.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини