Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Роботодавець не повинен щомісячно звітувати про наявність вакансії для осіб з інвалідністю

6 серпня 2018, 10:00
741
0
Реклама

Обов'язок підприємства зі створення робочих місць для осіб з інвалідністю не супроводжується його обов'язком займатись пошуком осіб з інвалідністю для працевлаштування. Проте встановлено обов'язок підприємств подавати форму № 3-ПН "Інформація про попит на робочу силу (вакансії)" не пізніше 10 робочих днів з дати відкриття вакансії. Датою відкриття вакансії є наступний день після створення робочого місця чи припинення трудових відносин з працівником, робоче місце якого стає вакантним, або дата, починаючи з якої може бути укладений трудовий договір з найманим працівником.

Обов'язок підприємств подавати центрам зайнятості дані про наявність вакансій для працевлаштування осіб з інвалідністю саме щомісяця був встановлений Законом України "Про зайнятість населення" від 01.03.1991 р. № 803-XII, який втратив чинність 1 січня 2013 року, а тому вже не застосовується.

Тож, якщо починаючи з липня 2013 року роботодавець одноразово подав до центру зайнятості звітність про наявність вакансії для працевлаштування осіб з інвалідністю у строк не пізніше 10 робочих днів з дати відкриття такої вакансії та не відмовив безпідставно у працевлаштуванні осіб з інвалідністю, тоді він вважається таким, який вжив залежні від нього передбачені законодавством заходи для недопущення господарського правопорушення.

Такого висновку дійшов Верховний Суд (постанова від 02.06.2018 р. у справі № 806/1368/17), розглянувши в касаційному порядку адміністративну справу за позовом відділення Фонду соцзахисту осіб з інвалідністю до підприємства про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені у розмірі 18278,05 грн у зв'язку з відсутністю в штаті відповідача необхідної кількості працевлаштованих осіб з інвалідністю (1 штатної одиниці).

Апеляційний суд, скасувавши рішення суду першої інстанції, позовні вимоги задовольнив, мотивуючи своє рішення тим, що відповідач не вжив усіх заходів для недопущення правопорушення у сфері господарювання, а саме протягом 2015 року звіти за формою № 3-ПН "Інформація про попит на робочу силу (вакансії)" направляв не щомісячно, а лише 8 разів.

Підприємство не погодився з таким рішенням і оскаржив його у касаційному порядку. Верховний Суд, переглянувши судове рішення апеляційного суду, дійшов висновку про задоволення касаційної скарги.

Огляд судової практики стосовно штрафу за невиконання нормативу працевлаштування осіб з інвалідністю читайте в матеріалах теми тижня "Особа з інвалідністю на підприємстві" в газеті "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку в Facebook щоб завжди залишатися в курсі актуальних бухгалтерських подій

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини