Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Допустили податківців до перевірки - втратили право оскаржити право на її проведення

16 серпня 2018, 13:00
1370
0
Реклама

Позови платників податків, спрямовані на оскарження рішень (у тому числі наказів про призначення перевірки), дій або бездіяльності контролюючих органів щодо призначення та/або проведення перевірок, можуть бути задоволені лише в тому разі, якщо до моменту винесення судового рішення не відбулося допуску посадових осіб контролюючого органу до спірної перевірки.

Таким є висновок Верховного Суду в постанові від 13.03.2018 р. у справі № 804/1113/16.

Суть спору полягає в тому, що ОДПІ згідно з планом-графіком прийняла наказ про проведення документальної планової виїзної перевірки підприємства, за результатами якої склала акт, що став підставою для прийняття податкового повідомлення-рішення про збільшення підприємству суми грошового зобов'язання з ПДВ за основним платежем та за штрафними санкціями.

Позивач, звернувшись до суду з вимогами визнати незаконним та скасувати наказ ОДПІ, обґрунтував це тим, що на нього поширювався мораторій щодо проведення перевірок відповідно до Прикінцевих положень Закону України від 28.12.2014 р. № 71-VIII (далі - Закон № 71-VIII).

Колегія суддів зазначила, що платник податку, який вважає порушеним порядок та підстави призначення податкової перевірки, зокрема виїзної, щодо нього, має захищати свої права шляхом недопуску посадових осіб контролюючого органу до такої перевірки. Якщо ж допуск до податкової перевірки відбувся, в подальшому предметом розгляду в суді має бути лише суть виявлених порушень податкового та іншого законодавства.

Таким чином, колегія суддів вважає обґрунтованим висновок суду першої інстанції, який полягає в тому, що позивач, допустивши посадових осіб контролюючого органу до проведення перевірки, тим самим втратив своє право на оскарження наказу про проведення виїзної перевірки. За вказаних обставин скасування акту не може призвести до відновлення порушених прав підприємства, оскільки права останнього порушують лише наслідки проведення такої перевірки у вигляді податкового повідомлення-рішення.

Разом з тим позивач не позбавлений права оскаржити вказане податкове повідомлення-рішення з підстав його невідповідності закону чи компетенції контролюючого органу, у тому числі з підстав застосування до позивача гарантованого державою мораторію на проведення перевірки, передбаченого Прикінцевими положеннями Закону № 71-VIII.

С вопросами налоговых проверок можно ознакомиться в материалах темы недели «Налоговые проверки» в газете «Интерактивная бухгалтерия».

Для отримання доступа до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступ до сервісу.

Підписуйтесь наш канал в Telegram та сторінку в Facebook щоб завжди залишатися в курсі актуальних бухгалтерських подій

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини