Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

В перший рік роботи накопичувального пенсійного забезпечення сплачуватиметься внесок у розмірі 2% заробітку

6 вересня 2018, 16:00
758
0
Реклама

НКЦПФР розмістила для громадського обговорення доопрацьований проект Закону України "Про загальнообов'язкове накопичувальне пенсійне забезпечення".

Пропонується аби такий закон вступив в силу із 01.01.2019.

Що ж ним, зокрема, запропоновано?

1. Особа, яка відповідно до закону є учасником системи загальнообов'язкового накопичувального пенсійного забезпечення, матиме право на отримання:

одноразової пенсійної виплати

пенсії на визначений строк;

довічної пенсії.

2. Внески до системи загальнообов'язкового накопичувального пенсійного забезпечення не є складовою частиною ЄСВ і нараховуються та сплачуються окремо.

Базою нарахування внесків є доходи учасника системи одержані, у тому числі, але не виключно у формі заробітної плати (грошового забезпечення), інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються учаснику системи у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, на які нараховується ЄСВ.

3. Внески до системи загальнообов'язкового накопичувального пенсійного забезпечення починають сплачуватись через один рік після набрання чинності цим Законом. Розмір внеску у перший рік становить 2 відсотки.

4. Через 9 місяців з дати набрання чинності цим Законом учасники системи загальнообов'язкового накопичувального пенсійного забезпечення набувають право обрати пенсійний портфель Накопичувального фонду або авторизований недержавний пенсійний фонд.

Аналізуємо нові нормативні акти щодо нарахування та сплати ЄСВ, подання звітності з ЄСВ в газеті "Інтерактивна бухгалтерія" за посиланням.

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку в Facebook щоб завжди залишатися в курсі актуальних бухгалтерських подій

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини