Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Депутати знову пропонують пільги по НДФЛ і ЕСВ для IT- індустрії

29 січня 2013, 14:55
235
0
Реклама

Розроблений законопроект про внесення змін особливо оподаткування суб'єктів програмної індустрії, яким уточнюються нюанси застосування пільги по ПДВ, переноситься на півроку початок її дії, а також встановлюються пільги по НДФЛ і ЕСВ (з невеликими змінами), проти яких виступав Президент.

Проектом передбачено наступне.

ПДВ. З 01.07.2013 р. до 01.01.2023 р. звільняються від ПДВ операції з поставки програмної продукції (у тому числі операції купівлі і продажу, прокату, видання екземплярів програмної продукції або ліцензій на її використання і т. п.).

До програмної продукції відносяться:

- програмні і програмно-технічні засоби, які використовуються у сфері інформатизації, включаючи операційні системи, системні, прикладні, розважальні і повчальні комп'ютерні програми (їх компоненти), інтернет-сайти, системи, мережі і комплекси, а також криптографічні засоби захисту інформації;

- роботи і послуги з проектування, розробки, видання, програмування, тестування, установки, постачання, впровадження, інтеграції, обслуговування програмних і програмно-технічних засобів і систем, мереж і комплексів, які створюються і впроваджуються на базі програмно-технічних і програмних засобів, управлінню ними, а також послуги з обробки даних, консультаційні послуги у сфері інформатизації, зокрема, консультаційні послуги із створення вказаних в справжньому пункті програмно-технічних і програмних засобів і певних систем, мережі і комплекс.

НДФЛ. Зарплата працівників, посади яких відповідають переліку професій індустрії програмної продукції (затверджуваному КМУ), обкладається НДФЛ по ставці 5 %. При цьому сума податку не може бути менше твору ставки 15 % і двократного розміру мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня звітного року.

ЕСВ. З 01.07.2013 р. по 31.12.2017 р. суб'єкти індустрії програмної продукції нараховують ЕСВ:

- за свій рахунок у розмірі 36,76 % (1 клас профриска). При цьому сума внеску не розраховується по кожному співробітникові окремо і навіть не залежить від розміру фактичної зарплати. База нарахування визначається по підприємству в цілому шляхом множення двократного розміру мінімальної зарплати (встановленою на день нарахування внеску) на кількість найнятих робітників (враховуючи нерезидентів) з урахуванням кількості відпрацьованих днів і винагород по цивільно-правових договорах;

- за рахунок найнятих робітників у розмірі 3,6 %. База нарахування - двократний розмір мінімальної зарплати, встановленої на день нарахування внеску (проект від 21.01.2013 р. № 2063).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини