Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Грошові перекази з-за кордону не завжди обкладаються НДФЛ

29 травня 2013, 17:09
1607
2
Реклама

У зв'язку з активною громадською дискусією з приводу оподаткування грошових переказів з-за кордону, Миндоходов повідомилощо норма про визнання об'єктом оподаткування таких засобів міститься в українському законодавстві вже більше 10 років: таке правило було передбачене спочатку Законом про НДФЛ (п. 9.9) від 22.05.2003 р., а потім вже - НКУ (п. 170.11).

Ажіотаж навколо цього питання почався тиждень тому після публікації на сайті податкового відомства інформації про те, що засоби, перераховані із-за меж України на поточні або карткові рахунки громадян, вважаються іноземними прибутками, які слід задекларувати і сплатити з них НДФЛ по ставках 15 і 17 % залежно від суми переказу.

Податківці стверджують, що громадяни України, які в 2012 році отримували переклади з-за кордону, повинні були включити такі прибутки до складу загального річного доходу оподаткування і до 01.05.2013 р. подати декларацію.

Слід зазначити, що діючий порядок обкладення НДФЛ іноземних прибутків дійсно майже не змінився з часів Закону про НДФЛ, але він не такий однозначний, як здається податківцям.

Пункт 170.11 НКУ (і п. 9.9 Закону про НДФЛ) свідчить, що якщо джерело виплат будь-яких прибутків оподаткувань є іноземним, то сума такого доходу включається до складу річного доходу оподаткування платника податків - їх одержувача, який зобов'язаний подати річну декларацію.

Це означає, що іноземні прибутки оподаткувань декларуються їх одержувачем. Тобто цей обов'язок діє тільки прибутків відносно оподаткувань.

Окремий порядок визначення складу що підлягають оподаткуванню саме іноземних прибутків не встановлений, означає слід використовувати загальний.

На отримання грошей поширюються правила оподаткування добродійної допомоги або подарунків. Обоє передбачають повне або часткове звільнення від податку за певних умов.

Наприклад, не оподатковуються:

- добродійна допомога, отримана від резидентів за рік в сумі, рівній зарплаті, що надає право на НСЛ по НДФЛ (у 2012 р. - 1500 грн.);

- будь-які подарунки (у тому числі грошові кошти), отримані платником від членів сім'ї першого ступеня спорідненості, грошові кошти, отримані інвалідами І групи і дітьми-сиротами.

Проте в наведених прикладах вимагається, щоб прибутки надавалися резидентами, інакше - якщо благодійник або дарувальник з точки зору НКУ виявиться нерезидентом - такий дохід підлягатиме оподаткуванню.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини