Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Нацбанк нагадав порядок готівкових розрахунків

23 серпня 2013, 12:07
267
0
Реклама

Згідно з постановою НБУ від 06.06.2013 р. № 210 з 1 вересня 2013 року гранична сума готівкових розрахунків фізосіб з підприємствами (підприємцями) за товари (роботи, послуги) протягом одного дня або фізосіб між собою по договорах купівлі-продажу, підметом нотаріальному посвідченню, складе 150 тис. грн.

Готівкові розрахунки між підприємствами (підприємцями) протягом одного дня, як і раніше, не можуть перевищувати 10 тис. грн.

Головний банк країни відмічає, що розрахунки за товари (роботи, послуги), вартість яких перевищує 150 тис. грн., можуть проводитися у безготівковому порядку, а також шляхом внесення готівки для подальшого безготівкового зарахування засобів на поточні рахунки юрособ, фізосіб - підприємців - одержувачів засобів.

При цьому дотримання обмежень по сумі готівкових розрахунків з фізичними особами, встановлених постановою № 210, з 01.09.2013 р. є обов'язковим при проведенні будь-яких розрахунків за участю фізичних осіб незалежно від дати укладення договору, по якому вони здійснюються. Обмежень по кількості підприємств (підприємців) і фізичних осіб, з якими здійснюються розрахунки, впродовж дня не встановлено.

Якщо розрахунки фізичних осіб між собою по договорах купівлі-продажу, підметом нотаріальному посвідченню, складають більше 150 тис. грн., тоді вони можуть здійснюватися, зокрема, шляхом:

- переказу коштів з одного поточного рахунку на інший;

- внесення і переказу грошових коштів на окремий поточний рахунок нотаріуса;

- відкриття вкладного (депозитного) рахунку на ім'я іншої фізичної особи на інших умовах їх повернення;

- застосування акредитивної форми розрахунків (покритого і безвідкличного акредитиву).

Для подальшого проведення безготівкових розрахунків в гривні фізична особа - резидент України може здійснити в уповноваженому банку угоду з продажу готівкової іноземної валюти за готівкові гривні відповідно до Інструкції про порядок організації і здійснення валютно-обмінних операцій на території України. Ця валютно-обмінна операція буде проведена по курсу купівлі готівкової іноземної валюти, встановленому банком на день проведення операції. При цьому гривневий еквівалент від продажу готівкової іноземної валюти може бути внесений на власний поточний рахунок або перерахований на поточні рахунки інших осіб.

Відповідно до ст. 163-15 КоАП порушення порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), у тому числі перевищення граничних сум готівкових розрахунків спричиняє за собою накладення штрафу на фізичне обличчя - підприємця, посадовців юридичної особи (лист від 16.08.2012 р. № 29-113/8242).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини