Ми даємо ЗНАННЯ для прийняття рішень, ВПЕВНЕНІСТЬ в їх правильності і надихаємо на розвиток чесного бізнесу, як основного двигуна розвитку України
ВЕЛИКОМУ БІЗНЕСУ
СЕРЕДНЬОМУ ТА ДРІБНОМУ БІЗНЕСУ
ЮРИДИЧНИМ КОМПАНІЯМ
ДЕРЖАВНОМУ СЕКТОРУ
КЕРІВНИКАМ
ЮРИСТАМ
БУХГАЛТЕРАМ
ФОПам
ПЛАТФОРМА
Єдиний інформаційно-комунікаційний простір для бізнесу, держави і соціуму, а також для професійних спільнот
НОВИНИ
та КОМУНІКАЦІЇ
правові, професійні та бізнес-медіа про правила гри
ПРОДУКТИ
і РІШЕННЯ
синергія власних і партнерських продуктів
БІЗНЕС
з ЛІГА:ЗАКОН
потужний канал продажів і підтримки нових продуктів

Юрособа-єдинник відкрив депозит: облікові нюанси

29.11.2018, 15:45
31
0
Юрособа на єдиному податку III групи планує депозит. Які особливості оподаткування, отримання відсотків за ним та закриття? - поговоримо у статті.
Юрособа на єдиному податку III групи планує депозит. Які особливості оподаткування, отримання відсотків за ним та закриття? - поговоримо у статті.

Базис знань

Визначення понять

Насамперед, доходи для юрособи-єдинника наведено в пп. 2 п. 292.1 ПКУ - це будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій), матеріальній чи нематеріальній формі.

Депозитом (вкладом) вважаються кошти, які надаються фізичними чи юридичними особами в управління резиденту, визначеному фінансовою організацією згідно із законодавством України, або нерезиденту на строк або на вимогу та під процент на умовах видання на першу вимогу або повернення зі спливом установленого договором строку (пп. 14.1.44 ПКУ).

Проценти - це дохід, який сплачується (нараховується) позичальником на користь кредитора як плата за використання залучених на визначений або невизначений строк коштів або майна. Платіж за використання коштів, залучених у депозит, також вважається процентами (пп. "б" пп. 14.1.206 ПКУ).

Договір банківського рахунку підтверджує залучення банком вкладів (депозитів) юридичних і фізичних осіб (п. 1.4 гл. 1 Положення № 516).

Банк за користування грошовими коштами, що обліковуються на рахунку клієнта, сплачує клієнту проценти, сума яких зараховується на рахунок, якщо інше не встановлено договором банківського рахунку або законом (п. 2.5 гл. 2 Положення № 516).

Тому проценти, отримані від банку за користування коштами на рахунку (як депозитному, так і поточному), включаються до доходу юридичної особи - платника єдиного податку третьої групи*.

Роз'яснення з розділу 108.01.02 модуля БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ.

Дата визнання доходу

Дата отримання доходу для юрособи на єдиному податку в разі отримання процентів визначається у загальному порядку відповідно до п. 292.6 ПКУ: це дата надходження коштів у грошовій формі (готівкою або в безготівковій формі).

Тому у звітному періоді отримання процентів на рахунок (депозитний чи поточний) виникатиме дохід у сумі отриманих процентів.

Ставка єдиного податку

Податкове законодавство не передбачає окремих ставок для юросіб-єдинників у разі отримання доходу у вигляді процентів за банківським вкладом. Відповідно до п. 293.3 ПКУ вона буде...

Продовження матеріалу "Юрособа-єдинник відкрив депозит: облікові нюанси" видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН читайте за посиланням.

Для отримання доступу до іншої аналітики інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оціните весь обсяг і переваги послуг, що надаються.

Зв’язатися з редактором

Увійдіть, щоб залишити коментар
Розсилка від БУХГАЛТЕР.ua Тільки найважливіше і найцікавіше