Ми даємо ЗНАННЯ для прийняття рішень, ВПЕВНЕНІСТЬ в їх правильності і надихаємо на розвиток чесного бізнесу, як основного двигуна розвитку України
ВЕЛИКОМУ БІЗНЕСУ
СЕРЕДНЬОМУ ТА ДРІБНОМУ БІЗНЕСУ
ЮРИДИЧНИМ КОМПАНІЯМ
ДЕРЖАВНОМУ СЕКТОРУ
КЕРІВНИКАМ
ЮРИСТАМ
БУХГАЛТЕРАМ
ФОПам
ПЛАТФОРМА
Єдиний інформаційно-комунікаційний простір для бізнесу, держави і соціуму, а також для професійних спільнот
НОВИНИ
та КОМУНІКАЦІЇ
правові, професійні та бізнес-медіа про правила гри
ПРОДУКТИ
і РІШЕННЯ
синергія власних і партнерських продуктів
БІЗНЕС
з ЛІГА:ЗАКОН
потужний канал продажів і підтримки нових продуктів

Отримали аванс за товар, який ще не придбали: на яку дату складати ПН з типом причини "15"

2.03.2018, 15:00
161
0

На яку дату складати податкову накладну на суму перевищення ціни придбання товарів/послуг над фактичною ціною їх постачання, якщо перша подія - отримання передоплати за товар, який ще не придбано?
На яку дату складати податкову накладну на суму перевищення ціни придбання товарів/послуг над фактичною ціною їх постачання, якщо перша подія - отримання передоплати за товар, який ще не придбано?

Якщо "першою подією" є дата зарахування коштів від покупця/замовника як оплата товарів/послуг за товари/послуги, які ще не отримано, а на дату відвантаження таких товарів/послуг буде встановлено, що їх ціна придбання є більшою ніж фактична ціна, то на дату відвантаження товарів/послуг постачальник (продавець) повинен скласти другу податкову накладну виходячи з різниці ціни придбання таких товарів/послуг над їх фактичною ціною.

При складанні податкової накладної на суму перевищення ціни придбання товарів/послуг над фактичною ціною їх постачання, у верхній лівій частині робиться відповідна помітка "Х" та зазначається тип причини 15 - складена на суму перевищення бази оподаткування, визначеної відповідно до ст.ст. 188 і 189 ПКУ, над фактичною ціною постачання.

При цьому, якщо платник ПДВ отримав попередню (авансову) оплату за товар, який таким платником ще не придбано, та склав та зареєстрував податкову накладну в ЄРПН за такою операцією, а на дату придбання таких товарів буде встановлено, що їх ціна придбання є більшою ніж фактична ціна, за якою вони постачаються іншій особі, то на дату придбання таких товарів постачальник (продавець) повинен скласти другу податкову накладну виходячи з різниці ціни придбання таких товарів/послуг над їх фактичною ціною постачання. Така податкова накладна підлягає обов'язковій реєстрації в ЄРПН та не видається отримувачу (покупцю) товарів/послуг.

Таке роз'яснення ДФС опублікувала в підкатегорії 101.16 модуля БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ


Увійдіть, щоб залишити коментар
Розсилка від БУХГАЛТЕР.ua Тільки найважливіше і найцікавіше