Ми даємо ЗНАННЯ для прийняття рішень, ВПЕВНЕНІСТЬ в їх правильності і надихаємо на розвиток чесного бізнесу, як основного двигуна розвитку України
ВЕЛИКОМУ БІЗНЕСУ
СЕРЕДНЬОМУ ТА ДРІБНОМУ БІЗНЕСУ
ЮРИДИЧНИМ КОМПАНІЯМ
ДЕРЖАВНОМУ СЕКТОРУ
КЕРІВНИКАМ
ЮРИСТАМ
БУХГАЛТЕРАМ
ФОПам
ПЛАТФОРМА
Єдиний інформаційно-комунікаційний простір для бізнесу, держави і соціуму, а також для професійних спільнот
НОВИНИ
та КОМУНІКАЦІЇ
правові, професійні та бізнес-медіа про правила гри
ПРОДУКТИ
і РІШЕННЯ
синергія власних і партнерських продуктів
БІЗНЕС
з ЛІГА:ЗАКОН
потужний канал продажів і підтримки нових продуктів

Чи можна делегувати іншій особі підпис директора на видатковому касовому ордері

10.08.2018, 13:00
263
0

Право підпису ВКО замість головбуха може бути делеговане іншій особі, але директор зобов'язаний ставити підпис особисто
Право підпису ВКО замість головбуха може бути делеговане іншій особі, але директор зобов'язаний ставити підпис особисто

Хто повинен на підприємстві, що має відокремлені підрозділи де є каси, підписувати касові ордери у разі відсутності директора? На це запитання дає відповідь ГУ ДФС у Полтавськiй областi в ІПК від 07.08.2018 р. № 3449/ІПК/16-31-14-04-22.

ДФС нагадала, що Порядок ведення касових операцій у національній валюті України, зокрема, юридичними особами (крім банків) та їх відокремленими підрозділами незалежно від організаційно-правової форми та форми власності, визначено Положенням про ведення касових операцій у національній валюті в Україні (далі - Положення), яке затверджено постановою Правління Національного банку України від 29.12.2017 р. № 148. Згідно з п. 26 р. ІІІ Положення, видача готівки з кас проводиться за видатковими касовими ордерами або видатковими відомостями.

Документи на видачу готівки підписуються керівником і головним бухгалтером або особою, уповноваженою керівником. До видаткових ордерів додаються заяви на видачу готівки, розрахунки. Підпис керівника установи/підприємства на видаткових касових ордерах не обов'язковий, якщо на доданих до видаткових касових ордерів Документах, заявах, рахунках є його дозвільний напис.

Право підпису видаткового касового ордеру замість головного бухгалтера може бути делеговане іншій особі, уповноваженій керівником. Підписання видаткового касового ордеру іншою особою, ніж керівник, Положенням не передбачено.

Нещодавно на сторінках газети "Інтерактивна бухгалтерія" ми розглядали як правильно проставляти номер документа в прибуткових і видаткових касових ордерах, а також заповнювати реквізит "№ з/п" у Журналі реєстрації прибуткових і видаткових касових ордерів (ф. № КО-3а). Читайте про це у статті "Як правильно нумерувати касові ордери та журнал реєстрації ордерів.

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку в Facebook щоб завжди залишатися в курсі актуальних бухгалтерських подій


Увійдіть, щоб залишити коментар
Розсилка від БУХГАЛТЕР.ua Тільки найважливіше і найцікавіше