Ми даємо ЗНАННЯ для прийняття рішень, ВПЕВНЕНІСТЬ в їх правильності і надихаємо на розвиток чесного бізнесу, як основного двигуна розвитку України
ВЕЛИКОМУ БІЗНЕСУ
СЕРЕДНЬОМУ ТА ДРІБНОМУ БІЗНЕСУ
ЮРИДИЧНИМ КОМПАНІЯМ
ДЕРЖАВНОМУ СЕКТОРУ
КЕРІВНИКАМ
ЮРИСТАМ
БУХГАЛТЕРАМ
ФОПам
ПЛАТФОРМА
Єдиний інформаційно-комунікаційний простір для бізнесу, держави і соціуму, а також для професійних спільнот
НОВИНИ
та КОМУНІКАЦІЇ
правові, професійні та бізнес-медіа про правила гри
ПРОДУКТИ
і РІШЕННЯ
синергія власних і партнерських продуктів
БІЗНЕС
з ЛІГА:ЗАКОН
потужний канал продажів і підтримки нових продуктів

Штрафи, пені, неустойки: податково-прибуткові наслідки

24.09.2018, 08:30
240
0

Штрафи, пені, неустойки за порушення умов договорів, враховуються при визначенні об'єкта оподаткування податком на прибуток
Штрафи, пені, неустойки за порушення умов договорів, враховуються при визначенні об'єкта оподаткування податком на прибуток

Об'єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток, який визначається шляхом коригування бухгалтерського фінрезультату до оподаткування на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ (пп. 134.1.1 ПКУ). Щоправда, малодохідні платники податку (річний бухдохід - не перевищує 20 млн грн) можуть і не здійснювати коригування фінрезультату, передбачені р. ІІІ ПКУ (крім від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років).

Які ж будуть податково-прибуткові наслідки щодо штрафів, пені, неустойок за порушення умов договорів?

Доходи та витрати у вигляді штрафів, пені, неустойок за порушення правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежне виконання господарського зобов'язання враховуються при визначенні фінансового результату до оподаткування згідно з правилами бухгалтерського обліку.

Водночас, платник податку на прибуток, який визначає об'єкт оподаткування шляхом коригування фінрезультату до оподаткування на різниці, що виникають відповідно до положень ПКУ, повинен збільшити фінансовий результат до оподаткування на суму витрат від визнаних штрафів, пені, неустойок, нарахованих відповідно до цивільного законодавства та цивільно-правових договорів, на користь осіб, що не є платниками податку (крім фізичних осіб), та на користь платників податку, які оподатковуються за ставкою 0 % відповідно до п. 44 підрозділу 4 р. XX ПКУ (пп. 140.5.11 ПКУ).

Про це повідомляє на своєму офіційному веб-сайті ГУ ДФС у Київській області.

Про застосування такої різниці ми розповідали в матеріалі "Штрафи, пені, неустойки: різниця з податку на прибуток" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку в Facebook щоб завжди залишатися в курсі актуальних бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар
Розсилка від БУХГАЛТЕР.ua Тільки найважливіше і найцікавіше