Ми даємо ЗНАННЯ для прийняття рішень, ВПЕВНЕНІСТЬ в їх правильності і надихаємо на розвиток чесного бізнесу, як основного двигуна розвитку України
ВЕЛИКОМУ БІЗНЕСУ
СЕРЕДНЬОМУ ТА ДРІБНОМУ БІЗНЕСУ
ЮРИДИЧНИМ КОМПАНІЯМ
ДЕРЖАВНОМУ СЕКТОРУ
КЕРІВНИКАМ
ЮРИСТАМ
БУХГАЛТЕРАМ
ФОПам
ПЛАТФОРМА
Єдиний інформаційно-комунікаційний простір для бізнесу, держави і соціуму, а також для професійних спільнот
НОВИНИ
та КОМУНІКАЦІЇ
правові, професійні та бізнес-медіа про правила гри
ПРОДУКТИ
і РІШЕННЯ
синергія власних і партнерських продуктів
БІЗНЕС
з ЛІГА:ЗАКОН
потужний канал продажів і підтримки нових продуктів

Чи можуть філії бути платниками акцизного податку

26.09.2018, 15:35
49
0

Запорізькі податківці про належність філій суб'єктів господарювання до платників акцизного податку
Запорізькі податківці про належність філій суб'єктів господарювання до платників акцизного податку

Підприємство - платник акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами зареєструвало філію, яка здійснює продаж таких товарів. Чи буде така філія платником акцизного податку?

Платниками акцизного податку є суб'єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів.

При цьому згідно п. 1 ч. 2 ст. 55 ГКУ суб'єктами господарювання є господарські організації - юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, державні, комунальні та інші підприємства, створені відповідно до ГКУ, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку.

Такі суб'єкти господарювання мають право відкривати свої філії, представництва, інші відокремлені підрозділи без створення юридичної особи.

Філією є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій (ч. 1 ст. 95 ЦКУ). Однак, філії не є юридичними особами. Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення (ч. 3 та ч. 5 ст. 95 ЦКУ).

Отже, платником акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів є суб'єкт господарювання, зокрема юридична особа. Як наслідок, філія такої юридичної особи не може бути зареєстрована як платник акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів. Зазначена норма передбачена пп. 212.1.11, пп. 212.3.1-1 ПКУ.

Про це на своєму офіційному веб-сайті повідомляє ГУ ДФС у Запорізькій області.

Про справляння акцизного податку ми розповідали у матеріалах рубрики "Акцизний податок" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку в Facebook щоб завжди залишатися в курсі актуальних бухгалтерських подій


Увійдіть, щоб залишити коментар
Розсилка від БУХГАЛТЕР.ua Тільки найважливіше і найцікавіше