Ми даємо ЗНАННЯ для прийняття рішень, ВПЕВНЕНІСТЬ в їх правильності і надихаємо на розвиток чесного бізнесу, як основного двигуна розвитку України
ВЕЛИКОМУ БІЗНЕСУ
СЕРЕДНЬОМУ ТА ДРІБНОМУ БІЗНЕСУ
ЮРИДИЧНИМ КОМПАНІЯМ
ДЕРЖАВНОМУ СЕКТОРУ
КЕРІВНИКАМ
ЮРИСТАМ
БУХГАЛТЕРАМ
ФОПам
ПЛАТФОРМА
Єдиний інформаційно-комунікаційний простір для бізнесу, держави і соціуму, а також для професійних спільнот
НОВИНИ
та КОМУНІКАЦІЇ
правові, професійні та бізнес-медіа про правила гри
ПРОДУКТИ
і РІШЕННЯ
синергія власних і партнерських продуктів
БІЗНЕС
з ЛІГА:ЗАКОН
потужний канал продажів і підтримки нових продуктів

Отримали послуги хостингу від нерезидента: як оподатковувати

1.10.2018, 08:30
78
0

ДФС про оподаткування платежів, що сплачуються на користь нерезидента за послуги хостингу програмного забезпечення
ДФС про оподаткування платежів, що сплачуються на користь нерезидента за послуги хостингу програмного забезпечення

Резидент - платник ПДВ і податку на прибуток планує укладення договору, предметом якого є надання нерезидентом послуг з хостингу програмного забезпечення в акаунті, який надано платнику податку в хмарному сервісі нерезидента. Які податки потрібно нарахувати/утримати у разі отримання таких послуг від нерезидента?

При виплаті платежів за оренду сервера (дискового місця) нерезиденту резидент має утримати податок на репатріацію за ставкою 15%, якщо інше не встановлено правилами міжнародного договору (згідно пп. 141.4.1 ПКУ).

При цьому порядок оподаткування ПДВ операцій з постачання резидентом нерезиденту або нерезидентом резиденту послуг безпосередньо залежить від місця їх постачання.

Якщо безпосередньо нерезидент (а не його постійне представництво, зареєстроване як платник ПДВ) здійснює операції з постачання послуг резиденту-платнику ПДВ, зазначених у п. 186.3 ПКУ, то операція з постачання таких послуг є об'єктом оподаткування ПДВ, оскільки місцем їх постачання вважається місце, в якому отримувач послуг (резидент-платник ПДВ) зареєстрований як суб'єкт господарювання (у цьому випадку на митній території України), та відповідно отримувач послуг (резидент-платник ПДВ) є відповідальним за нарахування та сплату ПДВ до бюджету за такою операцією.

Якщо ж безпосередньо нерезидент (а не його постійне представництво, зареєстроване як платник ПДВ) здійснює операції з постачання послуг резиденту-платнику ПДВ, які НЕ зазначені у п. 186.3 ПКУ, то операція з постачання таких послуг НЕ є об'єктом оподаткування ПДВ, оскільки місцем їх постачання вважається місце реєстрації їх постачальника (нерезидента), а саме територія, що знаходиться за межами митної території України.

Див. ІПК ДФСУ від 24.09.2018 р. № 4129/6/99-99-15-02-02-15/ІПК.

Правила визначення місця постачання послуг, отриманих від нерезидентів, а також порядок складання податкової накладної у такому випадку, ми розглядали в матеріалах "Послуги, отримані від нерезидентів: визначаємо місце постачання для обкладення ПДВ" і "Податкова накладна на послуги від нерезидента" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку в Facebook щоб завжди залишатися в курсі актуальних бухгалтерських подій


Увійдіть, щоб залишити коментар
Розсилка від БУХГАЛТЕР.ua Тільки найважливіше і найцікавіше