Ми даємо ЗНАННЯ для прийняття рішень, ВПЕВНЕНІСТЬ в їх правильності і надихаємо на розвиток чесного бізнесу, як основного двигуна розвитку України
ВЕЛИКОМУ БІЗНЕСУ
СЕРЕДНЬОМУ ТА ДРІБНОМУ БІЗНЕСУ
ЮРИДИЧНИМ КОМПАНІЯМ
ДЕРЖАВНОМУ СЕКТОРУ
КЕРІВНИКАМ
ЮРИСТАМ
БУХГАЛТЕРАМ
ФОПам
ПЛАТФОРМА
Єдиний інформаційно-комунікаційний простір для бізнесу, держави і соціуму, а також для професійних спільнот
НОВИНИ
та КОМУНІКАЦІЇ
правові, професійні та бізнес-медіа про правила гри
ПРОДУКТИ
і РІШЕННЯ
синергія власних і партнерських продуктів
БІЗНЕС
з ЛІГА:ЗАКОН
потужний канал продажів і підтримки нових продуктів

Зараховуємо передоплату за послуги у рахунок сплати штрафу: чи складати РК

3.10.2018, 15:00
44
0

ДФС про складання розрахунку коригування у разі зарахування попередньої оплати за договором в рахунок сплати штрафної санкції
ДФС про складання розрахунку коригування у разі зарахування попередньої оплати за договором в рахунок сплати штрафної санкції

Платник ПДВ надає послуги з організації та проведення заходів. Відповідно до умов договору, у разі відміни або перенесення заходу замовник сплачує штраф. У разі здійснення замовником попередньої оплати її частина поверненню замовнику не підлягає та зараховується в рахунок погашення суми такого штрафу. Чи потрібно в такому разі складати розрахунок коригування (коригувати ПДВ-зобов'язання)?

На дату отримання від замовника попередньої оплати за договором про надання послуг з організації та проведення заходів платник податку повинен визначити податкові зобов'язання, скласти податкову накладну та зареєструвати її в ЄРПН.

У разі зарахування такої попередньої оплати в рахунок погашення штрафних санкцій, які відповідно до п. 188.1 ПКУ не підлягають оподаткуванню, сума такої попередньої оплати змінює цільове призначення (не спрямовується в рахунок оплати вартості послуг з проведення заходу, які підлягають оподаткуванню). Тому платник ПДВ у цьому випадку повинен скласти розрахунок коригування до податкової накладної на суму такої попередньої оплати, у графі 2 якого зазначити причину коригування "Повернення товару або авансових платежів".

Таке роз'яснення надала ДФСУ в ІПК від 28.09.2018 р. № 4242/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

Детально про порядок складання розрахунків коригування до податкових накладних залежно від причини коригування та типу помилок, що виправляються, читайте в матеріалах сервісу "Інтерактивна бухгалтерія":

"Розрахунок коригування до податкової накладної: правила складання";

"Хто й коли реєструє розрахунки коригування до податкових накладних у ЄРПН";

"Коригування кількості: заповнюємо розрахунок коригування";

"Розрахунок коригування на зміну ціни: порядок і зразок заповнення";

"Як заповнити розрахунок коригування до податкової накладної в разі зміни номенклатури";

"Виправлення помилок у податкових накладних: як скласти розрахунок коригування".

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку в Facebook щоб завжди залишатися в курсі актуальних бухгалтерських подій


Увійдіть, щоб залишити коментар
Розсилка від БУХГАЛТЕР.ua Тільки найважливіше і найцікавіше