Ми даємо ЗНАННЯ для прийняття рішень, ВПЕВНЕНІСТЬ в їх правильності і надихаємо на розвиток чесного бізнесу, як основного двигуна розвитку України
ВЕЛИКОМУ БІЗНЕСУ
СЕРЕДНЬОМУ ТА ДРІБНОМУ БІЗНЕСУ
ЮРИДИЧНИМ КОМПАНІЯМ
ДЕРЖАВНОМУ СЕКТОРУ
КЕРІВНИКАМ
ЮРИСТАМ
БУХГАЛТЕРАМ
ФОПам
ПЛАТФОРМА
Єдиний інформаційно-комунікаційний простір для бізнесу, держави і соціуму, а також для професійних спільнот
НОВИНИ
та КОМУНІКАЦІЇ
правові, професійні та бізнес-медіа про правила гри
ПРОДУКТИ
і РІШЕННЯ
синергія власних і партнерських продуктів
БІЗНЕС
з ЛІГА:ЗАКОН
потужний канал продажів і підтримки нових продуктів

Помилково перераховані (отримані) кошти: чи потрібно оподаткувати ПДВ

5.10.2018, 12:00
182
0

Тернопільські податківці про нарахування ПДВ у разі помилкового перерахування (отримання) коштів
Тернопільські податківці про нарахування ПДВ у разі помилкового перерахування (отримання) коштів

На поточний рахунок підприємства - платника ПДВ були помилково перераховані кошти. Чи потрібно нараховувати ПДВ?

Оскільки об'єктом оподаткування ПДВ, відповідно до пп. "а" та пп. "б" п. 185.1 ПКУ є операції платників податку з постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ, то кошти, що не пов'язані з такими взаємовідносинами між суб'єктами господарювання, та які повернуто в належні терміни, НЕ підпадають під об'єкт оподаткування.

Нагадаємо: неналежний отримувач коштів зобов'язаний ініціювати переказ еквівалентної суми коштів банку-порушнику (за умови отримання повідомлення цього банку про здійснення помилкового переказу) протягом 3-х робочих днів від дати надходження повідомлення банку-порушника про здійснення помилкового переказу (п. 35.1 Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" від 05.04.2001 р. № 2346-III).

За наявності договірних відносин на предмет поставки товарів, надання послуг податкові зобов'язання нараховують відповідно до ст. 187 ПКУ.

Про це повідомляє на своєму офіційному веб-сайті ГУ ДФС у Тернопільській області.

До того ж, наслідки помилкового перерахування (отримання) коштів ми розглядали в матеріалі "Помилково отримані (перераховані) кошти: обліково-податкові наслідки" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку в Facebook щоб завжди залишатися в курсі актуальних бухгалтерських подій


Увійдіть, щоб залишити коментар
Розсилка від БУХГАЛТЕР.ua Тільки найважливіше і найцікавіше