Ми даємо ЗНАННЯ для прийняття рішень, ВПЕВНЕНІСТЬ в їх правильності і надихаємо на розвиток чесного бізнесу, як основного двигуна розвитку України
ВЕЛИКОМУ БІЗНЕСУ
СЕРЕДНЬОМУ ТА ДРІБНОМУ БІЗНЕСУ
ЮРИДИЧНИМ КОМПАНІЯМ
ДЕРЖАВНОМУ СЕКТОРУ
КЕРІВНИКАМ
ЮРИСТАМ
БУХГАЛТЕРАМ
ФОПам
ПЛАТФОРМА
Єдиний інформаційно-комунікаційний простір для бізнесу, держави і соціуму, а також для професійних спільнот
НОВИНИ
та КОМУНІКАЦІЇ
правові, професійні та бізнес-медіа про правила гри
ПРОДУКТИ
і РІШЕННЯ
синергія власних і партнерських продуктів
БІЗНЕС
з ЛІГА:ЗАКОН
потужний канал продажів і підтримки нових продуктів

Розрахувалися за товари бюджетними коштами: на яку дату визнавати податковий кредит

11.10.2018, 14:30
46
0

ДФС про формування податкового кредиту покупцем – бюджетною установою в разі придбання товарів/послуг, оплата за які проводиться за рахунок бюджетних коштів
ДФС про формування податкового кредиту покупцем – бюджетною установою в разі придбання товарів/послуг, оплата за які проводиться за рахунок бюджетних коштів

Для операцій з постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів у п. 187.7 ПКУ визначено спецправило щодо дати виникнення податкових зобов'язань - за датою зарахування таких коштів на банківський рахунок постачальника. На яку ж дату при цьому визнавати податковий кредит покупцю?

Враховуючи те, що п. 187.7 ПКУ визначений особливий порядок виникнення податкових зобов'язань у разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів, дата виникнення права на податковий кредит у платника податку, який здійснює оплату придбаного товару за рахунок бюджетних коштів не може бути визначена раніше дати оплати такого товару.

Таким чином, оскільки у постачальника товарів/послуг, оплата за які здійснюється за рахунок бюджетних коштів, датою виникнення податкових зобов'язань є дата зарахування таких коштів на його банківський рахунок, то податкова накладна складена, на таку операцію на дату відвантаження товарів, є такою, що складена з порушенням вимог п. 187.7 та абз. 1 п. 201.1 ПКУ, а тому не може бути підставою для формування податкового кредиту покупцем - бюджетною установою.

Про це повідомила ДФСУ в ІПК від 08.10.2018 р. № 4316/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

Про дату формування податкового кредиту ми розповідали в матеріалі "Податковий кредит: правила визнання" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтесь наш канал в Telegram та сторінку в Facebook щоб завжди залишатися в курсі актуальних бухгалтерських подій


Увійдіть, щоб залишити коментар
Розсилка від БУХГАЛТЕР.ua Тільки найважливіше і найцікавіше