Ми даємо ЗНАННЯ для прийняття рішень, ВПЕВНЕНІСТЬ в їх правильності і надихаємо на розвиток чесного бізнесу, як основного двигуна розвитку України
ВЕЛИКОМУ БІЗНЕСУ
СЕРЕДНЬОМУ ТА ДРІБНОМУ БІЗНЕСУ
ЮРИДИЧНИМ КОМПАНІЯМ
ДЕРЖАВНОМУ СЕКТОРУ
КЕРІВНИКАМ
ЮРИСТАМ
БУХГАЛТЕРАМ
ФОПам
ПЛАТФОРМА
Єдиний інформаційно-комунікаційний простір для бізнесу, держави і соціуму, а також для професійних спільнот
НОВИНИ
та КОМУНІКАЦІЇ
правові, професійні та бізнес-медіа про правила гри
ПРОДУКТИ
і РІШЕННЯ
синергія власних і партнерських продуктів
БІЗНЕС
з ЛІГА:ЗАКОН
потужний канал продажів і підтримки нових продуктів

Списуємо дослідні зразки продукції: що з ПДВ

1.11.2018, 16:00
71
0

ДФС про необхідність коригування податкового кредиту та/або нарахування ПДВ-зобов'язань за операцією зі списання дослідних зразків продукції
ДФС про необхідність коригування податкового кредиту та/або нарахування ПДВ-зобов'язань за операцією зі списання дослідних зразків продукції

Підприємство здійснює витрати, пов'язані із виробництвом дослідних зразків продукції, із віднесенням відповідних сум ПДВ до податкового кредиту. Після закінчення виробничого процесу собівартість таких дослідних зразків списується до складу операційних витрат. Чи не потрібно у такому разі коригувати податковий кредит та/або нараховувати компенсуючі ПДВ-зобов'язання?

Ось що на це відповіли податківці.

Враховуючи викладене, при списанні дослідних зразків продукції суми ПДВ, які були включені до складу податкового кредиту під час їх виробництва, коригуванню не підлягають.

При цьому податкові зобов'язання з ПДВ відповідно до п. 198.5 ПКУ підприємством не нараховуються за умови, що вартість таких зразків включається до вартості товарів/послуг, операції з постачання яких є об'єктом оподаткування ПДВ та пов'язані з отриманням доходів.

У разі недотримання цієї умови при списанні таких зразків платник зобов'язаний визначити податкові зобов'язання з ПДВ за основною ставкою відповідно до п. 198.5 ПКУ, оскільки такі зразки не використовуються в оподатковуваних операціях платника податку.

Див. ІПК ДФСУ від 25.10.2018 р. № 4580/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

Більше про нарахування компенсуючих ПДВ-зобов'язань читайте в матеріалах "Компенсуючі податкові зобов'язання з ПДВ: коли їх необхідно нараховувати" і "За покупками без ПДВ компенсаційних податкових зобов'язань не буде" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар
Розсилка від БУХГАЛТЕР.ua Тільки найважливіше і найцікавіше