Ми даємо ЗНАННЯ для прийняття рішень, ВПЕВНЕНІСТЬ в їх правильності і надихаємо на розвиток чесного бізнесу, як основного двигуна розвитку України
ВЕЛИКОМУ БІЗНЕСУ
СЕРЕДНЬОМУ ТА ДРІБНОМУ БІЗНЕСУ
ЮРИДИЧНИМ КОМПАНІЯМ
ДЕРЖАВНОМУ СЕКТОРУ
КЕРІВНИКАМ
ЮРИСТАМ
БУХГАЛТЕРАМ
ФОПам
ПЛАТФОРМА
Єдиний інформаційно-комунікаційний простір для бізнесу, держави і соціуму, а також для професійних спільнот
НОВИНИ
та КОМУНІКАЦІЇ
правові, професійні та бізнес-медіа про правила гри
ПРОДУКТИ
і РІШЕННЯ
синергія власних і партнерських продуктів
БІЗНЕС
з ЛІГА:ЗАКОН
потужний канал продажів і підтримки нових продуктів

Чи можна відмовитися від "макулатурної" ПДВ-пільги

7.11.2018, 15:30
46
0

ДФС про формування податкового кредиту за операціями з придбання макулатури товарної позиції 4707 згідно з УКТ ЗЕД
ДФС про формування податкового кредиту за операціями з придбання макулатури товарної позиції 4707 згідно з УКТ ЗЕД

Платник ПДВ здійснив постачання макулатури. При цьому податкову накладну склав як на оподатковувану операцію (за ставкою 20%). Утім, постачання макулатури звільняється від оподаткування ПДВ. Чи можна відмовитися від застосування такої пільги і не виправляти помилку?

Звільнення від оподаткування операцій з постачання макулатури у разі дотримання умов, перелічених у п. 23 підрозділу 2 р. ХХ ПКУ, застосовуються в обов'язковому порядку без можливості відмови від його застосування.

Тому таку помилку доведеться виправити.

Постачальник - платник ПДВ у разі постачання макулатури покупцю повинен скласти податкову накладну з поміткою "Без ПДВ", яка підлягає обов'язковій реєстрації в ЄРПН. При цьому постачальник за такими операціями податкові зобов'язання з ПДВ не визначає і до бюджету не сплачує (операція звільняється від ПДВ відповідно до п. 23 підрозділу 2 р. ХХ ПКУ). Отримувач макулатури придбає такі товари без ПДВ.

Якщо ж платник податку при постачанні товарів/послуг, операції з постачання яких звільнені від оподаткування ПДВ, нарахував ПДВ за ставкою 20%, то з метою виправлення допущеної помилки такий платник податку повинен здійснити коригування податкових зобов'язань з ПДВ на підставі розрахунку коригування.

Одночасно з цим платник податку повинен скласти нову податкову накладну на операцію, що звільнена від оподаткування ПДВ, із зазначенням у такій податковій накладній дати складання, яка відповідає даті настання першої події за такою операцією, та зобов'язаний зареєструвати таку накладну в ЄРПН.

Див. ІПК ДФСУ від 02.11.2018 р. № 4683/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

Більше про ПДВшні пільги читайте у рубриці "Аналітичні матеріали"/"ПДВ"/"Пільги з ПДВ" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар
Розсилка від БУХГАЛТЕР.ua Тільки найважливіше і найцікавіше