Ми даємо ЗНАННЯ для прийняття рішень, ВПЕВНЕНІСТЬ в їх правильності і надихаємо на розвиток чесного бізнесу, як основного двигуна розвитку України
ВЕЛИКОМУ БІЗНЕСУ
СЕРЕДНЬОМУ ТА ДРІБНОМУ БІЗНЕСУ
ЮРИДИЧНИМ КОМПАНІЯМ
ДЕРЖАВНОМУ СЕКТОРУ
КЕРІВНИКАМ
ЮРИСТАМ
БУХГАЛТЕРАМ
ФОПам
ПЛАТФОРМА
Єдиний інформаційно-комунікаційний простір для бізнесу, держави і соціуму, а також для професійних спільнот
НОВИНИ
та КОМУНІКАЦІЇ
правові, професійні та бізнес-медіа про правила гри
ПРОДУКТИ
і РІШЕННЯ
синергія власних і партнерських продуктів
БІЗНЕС
з ЛІГА:ЗАКОН
потужний канал продажів і підтримки нових продуктів

Оплату за послуги розподілу/передачі електроенергії перераховують через третю особу: що з ПДВ

5.12.2018, 10:55
55
0

ДФС про складання податкових накладних та нарахування податкових зобов’язань з ПДВ за операціями з постачання послуг із розподілу (передачі) електроенергії
ДФС про складання податкових накладних та нарахування податкових зобов’язань з ПДВ за операціями з постачання послуг із розподілу (передачі) електроенергії

Оператор - платник ПДВ постачає послуги із розподілу (передачі) електричної енергії споживачам. При цьому перерахування оплати за послуги здійснюється безпосередньо споживачем або через будь-яку третю особу на банківський рахунок (у касу) оператора. Які будуть ПДВ-наслідки? Чи зобов'язана особа, яка здійснює виключно перерахування коштів, нараховувати ПДВ-зобов'язання?

Податкова накладна за операцією з постачання товарів/послуг повинна складатися і реєструватися в ЄРПН особою, яка здійснює постачання таких товарів/послуг, на особу, якій здійснюється постачання товарів/послуг, та лише за умови, що така господарська операція мала місце або було здійснено перерахування авансу в рахунок оплати вартості товарів/послуг, постачання яких буде здійснено у майбутніх звітних (податкових) періодах.

Платник ПДВ, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, перелічених у п. 44 підрозділу 2 р. ХХ ПКУ, визначає дату виникнення податкових зобов'язань та податкового кредиту з ПДВ за касовим методом.

У разі здійсненні операцій з постачання послуг із розподілу (передачі) електроенергії оператор, як безпосередній постачальник таких послуг зобов'язаний:

• визначити податкові зобов'язання з ПДВ за касовим методом, а саме на дату перерахування безпосередньо споживачем або через будь-яку третю особу коштів на банківський рахунок (у касу) оператора як оплату за постачання таких послуг;

• скласти і зареєструвати в ЄРПН податкову накладну за такою операцією на споживача.

При цьому за такою операцією в особи, яка здійснює виключно перерахування коштів, податкових наслідків щодо формування податкових зобов'язань з ПДВ не виникає, оскільки нею не здійснюється постачання споживачу послуг із розподілу (передачі) електричної енергії.

Операція платника податку з постачання послуг із перерахування оператору коштів споживача як оплати за послуги із розподілу (передачі) електроенергії є окремою операцією, яка оподатковується ПДВ у загальновстановленому порядку з нарахуванням податкових зобов'язань з ПДВ за основною ставкою.

Див. ІПК ДФСУ від 29.11.2018 р. № 5016/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

ЛІГА:ЗАКОН запрошує на святковий семінар для бухгалтерів
Дата: 13.12.2018
Поговоримо про: підсумки 2018 та прогнози на 2019 рік
Лектори: Юрій Циганок, Галина Зубар, Олександр Смирнов, Ірина Дмитраш та ін.
В програмі: фахові доповіді, цінні подарунки, шампанське та фото на згадку
Місце: м. Київ, вул. Антоновича, 52 (ДЕПО конференц-хол)
Замовити квиток можете
за посиланням або за номером телефону +38 (067) 703-01-01

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар
Розсилка від БУХГАЛТЕР.ua Тільки найважливіше і найцікавіше