Ми даємо ЗНАННЯ для прийняття рішень, ВПЕВНЕНІСТЬ в їх правильності і надихаємо на розвиток чесного бізнесу, як основного двигуна розвитку України
ВЕЛИКОМУ БІЗНЕСУ
СЕРЕДНЬОМУ ТА ДРІБНОМУ БІЗНЕСУ
ЮРИДИЧНИМ КОМПАНІЯМ
ДЕРЖАВНОМУ СЕКТОРУ
КЕРІВНИКАМ
ЮРИСТАМ
БУХГАЛТЕРАМ
ФОПам
ПЛАТФОРМА
Єдиний інформаційно-комунікаційний простір для бізнесу, держави і соціуму, а також для професійних спільнот
НОВИНИ
та КОМУНІКАЦІЇ
правові, професійні та бізнес-медіа про правила гри
ПРОДУКТИ
і РІШЕННЯ
синергія власних і партнерських продуктів
БІЗНЕС
з ЛІГА:ЗАКОН
потужний канал продажів і підтримки нових продуктів

Декларуємо ПЗ і ПК за несвоєчасно зареєстрованою ПН на послуги від нерезидента

6.12.2018, 12:10
81
0

Коли декларувати податкові зобов'язання та податковий кредит з ПДВ за несвоєчасно зареєстрованою в ЄРПН податковою накладною на послуги, отримані від нерезидента?
Коли декларувати податкові зобов'язання та податковий кредит з ПДВ за несвоєчасно зареєстрованою в ЄРПН податковою накладною на послуги, отримані від нерезидента?

У ході проведення камеральних перевірок контролери встановили непоодинокі випадки неправильного відображення податкових зобов'язань та податкового кредиту за несвоєчасно зареєстрованими податковими накладними на послуги отримані від нерезидента. З метою запобігання допущенню таких помилок податківці нагадали наступне.

Відповідно до п. 208.2 ПКУ отримувач послуг, що постачаються нерезидентами, місце постачання яких розташоване на митній території України, нараховує податок за основною ставкою податку та складає податкову накладну у порядку визначеному ст. 201 ПКУ, яка є підставою для віднесення сум податку до податкового кредиту. Така податкова накладна підлягає обов'язковій реєстрації в ЄРПН.

Згідно з п. 198.6 ПКУ суми податку, сплачені (нараховані) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних/розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН з порушенням строку реєстрації, включаються до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкові накладні/розрахунки коригування до таких податкових накладних в ЄРПН, але не пізніше ніж через 1095 календарних днів з дати складення.

Враховуючи викладене, отримувач послуг, що постачаються нерезидентами, місце постачання яких розташоване на митній території України, у разі реєстрації податкової накладної в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації повинен відобразити податкові зобов'язання з ПДВ у звітному періоді, в якому вони виникли (незалежно від факту складання податкової накладної за такою операцією), а податковий кредит - в періоді реєстрації відповідної податкової накладної в ЄРПН.

Таке повідомлення опубліковане на офіційному веб-сайті Офісу великих платників податків.

У сервісі "Інтерактивна бухгалтерія" послугам, отриманим від нерезидента, ми присвятили матеріали:

"Нерезидентські послуги у ПДВшній звітності отримувача";

"Податкова накладна на послуги від нерезидента".

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар
Розсилка від БУХГАЛТЕР.ua Тільки найважливіше і найцікавіше