Ми даємо ЗНАННЯ для прийняття рішень, ВПЕВНЕНІСТЬ в їх правильності і надихаємо на розвиток чесного бізнесу, як основного двигуна розвитку України
ВЕЛИКОМУ БІЗНЕСУ
СЕРЕДНЬОМУ ТА ДРІБНОМУ БІЗНЕСУ
ЮРИДИЧНИМ КОМПАНІЯМ
ДЕРЖАВНОМУ СЕКТОРУ
КЕРІВНИКАМ
ЮРИСТАМ
БУХГАЛТЕРАМ
ФОПам
ПЛАТФОРМА
Єдиний інформаційно-комунікаційний простір для бізнесу, держави і соціуму, а також для професійних спільнот
НОВИНИ
та КОМУНІКАЦІЇ
правові, професійні та бізнес-медіа про правила гри
ПРОДУКТИ
і РІШЕННЯ
синергія власних і партнерських продуктів
БІЗНЕС
з ЛІГА:ЗАКОН
потужний канал продажів і підтримки нових продуктів

Організовуємо та проводимо семінари для нерезидента: що з ПДВ

17.05.2019, 08:30
61
0

ДФС про порядок оподаткування ПДВ посередницьких послуг та послуг з організації та проведення семінарів, наданих нерезиденту
ДФС про порядок оподаткування ПДВ посередницьких послуг та послуг з організації та проведення семінарів, наданих нерезиденту

Платник ПДВ надає нерезиденту посередницькі послуги та послуги з організації та проведення семінарів. Чи потрібно нараховувати ПДВ?

Порядок оподаткування ПДВ операцій з постачання резидентом нерезиденту послуг безпосередньо залежить від місця їх постачання.

Якщо резидент - платник ПДВ надає послуги нерезиденту, зазначені у п. 186.3 ПКУ, то операція з постачання таких послуг не є об'єктом оподаткування ПДВ, оскільки місцем їх постачання вважається місце, в якому отримувач послуг (нерезидент) зареєстрований як суб'єкт господарювання (у даному випадку територія, що знаходиться за межами митної території України).

Утім, посередницькі послуги з укладання угоди з нерезидентом на проведення навчальних семінарів за межами митної території України не підпадають під перелік послуг, які зазначені у п. 186.3 ПКУ, а тому місце постачання цих послуг визначається відповідно до п. 186.4 ПКУ та є місцем реєстрації їх постачальника, тобто митна територія України.

Отже, операції с постачання таких послуг є об'єктом оподаткування ПДВ та оподатковуються ПДВ у загальновстановленому порядку за ставкою 20%.

Водночас операції з постачання послуг з проведення навчальних семінарів, що надаються нерезидентом нерезиденту за межами митної території України, не є об'єктом оподаткування ПДВ.

Див. ІПК ДФСУ від 08.05.2019 р. № 2026/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

Облік постачання послуг нерезидентам ми розглядали в матеріалі "Послуги для нерезидента: облік й оподаткування" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар
Розсилка від БУХГАЛТЕР.ua Тільки найважливіше і найцікавіше