Ми даємо ЗНАННЯ для прийняття рішень, ВПЕВНЕНІСТЬ в їх правильності і надихаємо на розвиток чесного бізнесу, як основного двигуна розвитку України
ВЕЛИКОМУ БІЗНЕСУ
СЕРЕДНЬОМУ ТА ДРІБНОМУ БІЗНЕСУ
ЮРИДИЧНИМ КОМПАНІЯМ
ДЕРЖАВНОМУ СЕКТОРУ
КЕРІВНИКАМ
ЮРИСТАМ
БУХГАЛТЕРАМ
ФОПам
ПЛАТФОРМА
Єдиний інформаційно-комунікаційний простір для бізнесу, держави і соціуму, а також для професійних спільнот
НОВИНИ
та КОМУНІКАЦІЇ
правові, професійні та бізнес-медіа про правила гри
ПРОДУКТИ
і РІШЕННЯ
синергія власних і партнерських продуктів
БІЗНЕС
з ЛІГА:ЗАКОН
потужний канал продажів і підтримки нових продуктів

Кого штрафують за несвоєчасну реєстрацію мінусових розрахунків коригування

23.05.2019, 14:30
172
0

ДФС про відповідальність за несвоєчасну реєстрацію в ЄРПН мінусових розрахунків коригування. Кого штрафують та як визначають суму штрафу?
ДФС про відповідальність за несвоєчасну реєстрацію в ЄРПН мінусових розрахунків коригування. Кого штрафують та як визначають суму штрафу?

За несвоєчасну реєстрації в ЄРПН розрахунків коригування на зменшення вартості товарів/послуг також штрафують. Відповідальність у цьому випадку понесе або отримувач (покупець), або постачальник товарів/послуг, якщо отримувач (покупець) - неплатник ПДВ. Про це зазначила на своєму офіційному веб-сайті ДФСУ. До того ж, за словами податківців, така позиція погоджена з Мінфіном.

Порушення граничних строків для реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування, передбачених п. 201.10 ПКУ, тягне за собою накладення на платника ПДВ, на якого відповідно до вимог ст. 192 та ст. 201 ПКУ покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу зі ст. 1201 ПКУ. Розмір такого штрафу визначають у відсотках від суми ПДВ, зазначеної у відповідних податкових накладних/розрахунках коригування. Щоправда, цей штраф не застосовується до податкових накладних, що не надаються отримувачу (покупцю), складених на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою.

Отже, відповідальність за несвоєчасну реєстрацію в ЄРПН розрахунку коригування на зменшення вартості товарів/послуг застосовується до відповідної особи залежно від того, чи є отримувач (покупець) платником ПДВ. А саме:

• для розрахунків коригування, складених на отримувача - платника податку, відповідальним за їх реєстрацію в ЄРПН є такий отримувач (покупець);

• для розрахунків коригування, що не надаються отримувачу (покупцю), в тому числі складених на отримувача - неплатника податку, відповідальним за їх реєстрацію в ЄРПН є постачальник товарів/послуг.

Сума штрафу при цьому розраховується з суми ПДВ, зазначеної у такому розрахунку коригування, виходячи з абсолютної величини значення такої суми податку.

Про те, до кого саме застосовується штраф за несвоєчасну реєстрацію в ЄРПН мінусового розрахунку коригування, ДФС повідомляла й раніше в роз'ясненні із категорії 101.27 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.sfs.gov.ua).

Нагадаємо, що до 01.01.2017 платників ПДВ не штрафували за порушення строків реєстрації (нереєстрацію) податкових накладних/розрахунків коригування, які не підлягають наданню отримувачеві (покупцеві). Однак зараз усе інше. Детальніше про це читайте в матеріалі "Штрафи за несвоєчасну реєстрацію/нереєстрацію податкових накладних і розрахунків коригування в ЄРПН" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар
Розсилка від БУХГАЛТЕР.ua Тільки найважливіше і найцікавіше