Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Гарячі теми
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд
1
2
3
6
7
8
10
11
13
14
15
17
18
20
21
23
24
26
27
28
31

Свіжі новини та аналітика кожен день у вашій поштовій скриньці
Ми хочемо стати кращими для Вас
Залиште свій відгук про сайт

Хто може зменшити податок на прибуток на суму акцизного податку

11.10.2018 08:15
25
В обране

Податок на прибуток, що підлягає сплаті до держбюджету платниками податку за поточний податковий (звітний) період, зменшується на суму сплаченого за такий поточний податковий (звітний) період акцизного податку за зареєстрованими акцизними накладними на важкі дистиляти (газойль), що класифікуються у товарних підкатегоріях 2710 19 43 00, 2710 19 46 00, 2710 19 47 10 згідно з УКТ ЗЕД, якщо вони були використані для транспортних засобів, що класифікуються у товарних підкатегоріях 8602 10 00 00, 8704 10 10 10 згідно УКТ ЗЕД. Така можливість передбачена п. 15 підрозділу 4 р. ХХ ПКУ. На кого ж поширюється ця норма?

Нещодавно Мінфін у листі від 10.05.2018 р. № 11320-10-10/12920 повідомив, що зазначена норма ПКУ поширюється на суб'єктів господарювання, які є платниками акцизного податку з реалізації пального, тобто тих, які здійснюють операції, визначені абз. 2 пп. 14.1.212 ПКУ.

Податківці ж додали: тільки платник акцизного податку, який сплатив податок зможе на зазначені суми сплаченого податку зменшити податок на прибуток, що підлягає сплаті до держбюджету у відповідному податковому (звітному) періоді.

У разі якщо у платника акцизного податку з реалізації пального не виникає об'єкт оподаткування з операцій реалізації пального, то і не може бути зменшено податок на прибуток на несплачені до бюджету суми акцизного податку.

Отже, п. 15 підрозділу 4 р. ХХ ПКУ може поширюватися на платників акцизного податку з реалізації пального (наприклад, на постачальників пального), які зареєстровані платниками акцизного податку та сплачують акцизний податок.

Див. ІПК ДФСУ від 05.10.2018 р. № 4292/6/99-99-15-02-02-15/ІПК.

До того ж, про зменшення податку на прибуток на суму акцизного податку ми розповідали в матеріалах сервісу "Інтерактивна бухгалтерія":

"Зменшення податку на прибуток на суму акцизного податку";

"Додаток ЗП: зменшення податку на прибуток".

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтесь наш канал в Telegram та сторінку в Facebook щоб завжди залишатися в курсі актуальних бухгалтерських подій

0
25
В обране
Нема коментарів

Свіжі новини та аналітика кожен день у вашій поштовій скриньці
Чат
0
0
0
0
0



Авторизуйтесь, чтобы написать в чат.
Для вызова онлайн-помощника нажмите кнопку