Нацкомфінпослуг оприлюднив проект розпорядження "Про затвердження додаткових вимог до договорів про надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту"
Розробку документу зумовило збільшення скарг споживачів, які отримали фінансову послугу з надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту, та збільшення порушень законодавства про фінансові послуги фінансовими установами, що надають таку послугу.
Станом на 31.12.2018 до Державного реєстру фінансових установ внесено інформацію про 789 фінансових компаній, у т.ч. 643 із них отримали ліцензію на надання коштів у позику, у т.ч. на умовах фінансового кредиту. Протягом 2018 року до Нацкомфінпослуг надійшло 1749 скарг щодо надання фінансових послуг фінансовими компаніями, в т.ч. на он-лайн кредитування 1049.
Для розв'язання проблеми пропонується прийняти проект регуляторного акта, що дозволить:
врегулювати основні проблемні питання, які виникають між фінансовими компаніями, які провадять господарську діяльність з надання коштів у позику, та споживачами таких послуг, шляхом встановлення вимог до розкриття інформації у договорах позики, вимог до оформлення договорів позики, а також вимог до розкриття інформації та оформлення електронних договорів позики;
зменшити кількість випадків порушень прав споживачів послуг у сфері споживчого кредитування;
зменшити кількість випадків зловживань з боку недобросовісних споживачів зазначених фінансових послуг;
зменшити адміністративні витрати Нацкомфінпослуг на проведення заходів реагування та застосування заходів впливу відповідно до законодавства.
Читайте також статтю "Поворотна фінансова допомога: податковий облік" електронного видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН. Для отримання доступу до аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН та інших документів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть весь обсяг і переваги послуг, що надаються. |
Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.