Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Главные новости прошедшей недели (02.07 - 08.07)

Главные новости прошедшей недели (02. 07 - 08. 07)

БЮДЖЕТНІ РАХУНКИ

При утриманні податків із зарплати застосовуємо нові бюджетні рахунки.

Зарплата за місяць має виплачуватися не пізніше 7-го числа місяця, а отже, повинна провадитися в період із 1-го по 7-е число.

Із 02.07.2018 рахунки для зарахування доходів до державного та місцевих бюджетів за новими реквізитами відкриті на балансі Державної казначейської служби України (МФО 899998).

Тож виплачуючи зарплату починаючи із 02.07.2018 необхідно в платіжних дорученнях на сплату податків із зарплати вказувати вже нові реквізити бюджетних рахунків, із якими можна ознайомитися у новині "Реквізити нових рахунків для сплати податків із 2 липня".

При цьому рахунки для сплати ЄСВ не мають відношення до рахунків із зарахування надходжень до державного та місцевих бюджетів. Діючі рахунки для сплати ЄСВ - за посиланням.

Аби нічого не упустити й правильно провести виплату зарплати працівникам, рекомендуємо переглянути матеріали теми тижня "Виплата зарплати".

Аби нічого не пропустити й правильно провести виплату зарплати працівникам, рекомендуємо переглянути матеріали теми тижня "Виплата зарплати" газети "Інтерактивна бухгалтерія"

Для отримання доступу до вказаних та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся БЕЗКОШТОВНИМ 3-денним доступ до сервісу.

ЄСВ

Оновлено форму Звіту з ЄСВ та порядок його заповнення.

В новій редакції викладено Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. № 435. Сталося це завдяки наказу Мінфіну від 15.05.2018 р. № 511, який набирає чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування.

Наказ № 511 готується 06.07.2018 до опублікування у журналі "Офіційний вісник України". У такому разі він набере чинності з 01.08.2018, а вперше подаватимемо Звіт з ЄСВ за оновленою формою починаючи зі звітності за серпень, граничний строк подання якої закінчується 20 вересня 2018 року. Детальніше

У звіті з ЄСВ вказуватимемо назву посади та код класифікатора професій.

Професійна назва роботи, код ЗКППТР, код класифікатора професій, посада вказуватимуться у графах 12-15 таблиці 5 "Відомості про трудові відносини осіб та період проходження військової служби" додатка 4 до Порядку № 435 (Звіт з ЄСВ).

Код класифікатора професій (код КП), код загальносоюзного класифікатора професій, посад та тарифних розрядів (код ЗКППТР), професійна назва роботи вибираються із довідника, що відповідає національному класифікатору України "Класифікатор професій ДК 003:2010". Назва посади відповідає запису у трудовій книжці.

Відповідні положення містить наказ Мінфіну від 15.05.2018 р. № 511, яким в новій редакції викладено форму Звіту з ЄСВ та порядок його заповнення.

Члени фермерського господарства мають стати на облік у фіскальні органи.

ДФС відкликала свої листи від 12.01.2018 р. № 1020/7/99-99-13-02-01-17 та від 19.01.2018 р. № 16387/99-99-13-02-01-17, які стосувалися сплати ЄСВ членами фермерського господарства.

Натомість із цього питання видано новий лист від 26.06.2018 р. № 19425/7/99-99-13-02-01-17.

1. Члени фермерського господарства, з 01.01.2018 зобов'язані стати на облік в органах доходів і зборів, як платники ЄСВ.

Зазначена норма не поширюється на членів фермерських господарств які є застрахованими особами або звільняються від сплати за себе ЄСВ, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли пенсійного віку та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

У разі втрати членом фермерського господарства статусу застрахованої особи такий член фермерського господарства зобов'язаний стати на облік в органах доходів і зборів, як платник ЄСВ.

2. Голова та інші члени фермерського господарства підлягають страхуванню на підставі п. 51 ч. 1 ст. 4 Закону № 2464. Виключенням із цього правила є випадки коли голова або інший член фермерського господарства належить до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах.

Актуальні матеріали на тему "ЄСВ":

Нарахування та сплата ЄСВ: запізнілі оновлення

Сплата ЄСВ головою та членами фермерських господарств

Для отримання доступу до вказаних та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступ до сервісу.

ПДВ

Чи подавати "розблокувальні" документи по помилково складеним ПН/РК?

У разі зайвого (помилкового) складання податкової накладної/розрахунку коригування відсутні первинні документи щодо постачання товарів/послуг, тому з метою прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН платник податків може подати лише письмові пояснення щодо зайвого (помилкового) складання податкової накладної/розрахунку коригування.

Разом з цим, Порядком зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим постановою КМУ від 21.02.2018 р. № 117, (далі - Порядок № 117) визначено право, а не обов'язок платника податків надавати документи, необхідні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН.

Отже, враховуючи норми Порядку № 117 та п. 44.1 ПКУ щодо заборони формування показників податкової звітності на підставі даних, не підтверджених, зокрема первинними документами, платник податку може не надавати документи, необхідні для прийняття рішення про реєстрацію в ЄРПН зайво (помилково) складених податкових накладних/розрахунків коригування.

Таке роз'яснення опублікувала ДФС у підкатегорії 101.17 системи "ЗІР".

У кого виникає право на ПК, якщо комісіонер імпортує товари для комітента?

При ввезені товарів на митну територію України право на податковий кредит за такою операцією виникає лише у комітента на дату сплати податкових зобов'язань з ПДВ згідно з п. 187.1 ПКУ на підставі митної декларації, оформленої відповідно до вимог законодавства.

Податкові зобов'язання щодо комісійної винагороди у комісіонера відповідно до п. 187.1 ПКУвиникають у загальному порядку за правилом першої події:

• або за датою отримання винагороди від комітента на поточний рахунок;

• або за датою підписання акта наданих послуг.

При цьому база оподаткування ПДВ визначається відповідно до вимог п. 188.1 ПКУ.

Враховуючи викладене, якщо згідно з договором комісії комісіонер за рахунок комітента придбає у нерезидента товари та при їх розмитненні сплачує ПДВ до бюджету, то право на віднесення суми ПДВ до податкового кредиту має лише власник таких товарів - комітент на підставі митної декларації, в якій він має бути вказаний як одержувач (власник) товару.

Про це йдеться в ІПК ДФСУ від 25.06.2018 р. № 2821/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

Як відобразити збільшення від'ємного значення ПДВ у разі, коли ППР успішно оскаржили в суді?

Платник ПДВ має право збільшити суму від'ємного значення ПДВ у випадку скасування податкового повідомлення-рішення за рішенням суду, яке набрало законної сили, шляхом відображення такої суми у рядку 16.3 декларації з ПДВ у звітному (податковому) періоді, протягом якого рішення суду набрало законної сили.

Таке збільшення платник ПДВ проводить лише за умови попереднього відображення сум зменшеного від'ємного значення з ПДВ за результатами перевірки контролюючого органу на підставі податкового повідомлення-рішення у податковій звітності з ПДВ (див. ІПК ДФСУ від 25.06.2018 р.№ 2839/6/99-99-12-02-01-15/ІПК).

Як складати податкові накладні та розрахунки коригування при реалізації подарункових карток?

У разі реалізації платником ПДВ подарункової картки податкові зобов'язання з ПДВ визначаються на дату сплати коштів за таку подарункову картку ("перша подія"). Обмін такої картки на товари/послуги для цілей оподаткування ПДВ буде "другою подією", яка не зумовлює податкових наслідків в частині визначення податкових зобов'язань з ПДВ.

З огляду на те, що подарункові картки можуть бути виготовлені, зокрема, з паперу або пластику та містити магнітну полосу, то у податковій накладній, складеній на дату реалізації такої картки ("перша подія"), зазначається код згідно з УКТ ЗЕД та номенклатура подарункової картки. Детальніше

ОПЛАТА ПРАЦІ

Самостійно виправили і виплатили звільненому працівникові компенсацію за невикористану відпустку: чи бути штрафу?

Як вказує Держпраці у листі від 07.05.2018 р. № 3571/4.1/4.1-ДП-11, у разі самостійного усунення роботодавцем до початку інспекційного відвідування порушення законодавства про працю щодо виплати компенсації за всі дні невикористаної відпустки в день звільнення з дотриманням вимог статті 117 КЗпП, то цей факт буде врахований уповноваженою особою при прийнятті рішення про розгляд справи про накладення штрафних санкцій.

Відмітимо, що у матеріалі "Індексацію донараховано до початку перевірки: чи бути штрафу" прокоментоване рішення суду, в якому вказується: згідно з Порядком № 295, порушенням законодавства про працю є таке порушення, яке безпосередньо існує на момент перевірки, оскільки воно повинно бути наявним, й обов'язковим реагуванням на нього має бути припис про його усунення. Однак нормою із п. 29 Порядку № 295 не передбачено застосування заходів щодо притягнення об'єкта відвідування до відповідальності у разі виявлення порушень, усунених до інспекційного відвідування.

БЮДЖЕТНІ УСТАНОВИ

Бюджетники починаючи із 2 липня можуть подавати електронну звітність за ІІ квартал.

Розпорядникам та одержувачам бюджетних коштів звітність за ІІ квартал 2018 року необхідно складати та подавати до органу Казначейства за місцем обслуговування, головним розпорядникам бюджетних коштів та/або розпорядникам бюджетних коштів нижчого рівня, до сфери управління яких належать розпорядники бюджетних коштів, в електронному вигляді із застосуванням АС "Є-Звітність".

Відсутність електронного цифрового підпису акредитованого центру сертифікації ключів Державної казначейської служби України не є причиною неподання фінансової та бюджетної звітності в електронному вигляді із застосуванням АС "Є-Звітність".

У АС "Є-Звітність" можна працювати з електронними цифровими підписами різних акредитованих центрів сертифікації ключів, з переліком яких можливо ознайомитися на офіційному веб-сайті Центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції України за посиланням: https://czo.gov.ua/ca-registry.

АС "Є-Звітність" налаштована на подання звітності за ІІ квартал 2018 року, починаючи з 02 липня поточного року.

Про це інформує сайт Казначейства. Для виправлення ситуації клієнтам Казначейства, у яких наявна проблема доступу до АС "Є-Звітність", терміново треба перевірити правильність заповнення в Заявці поля "Серійний номер сертифікату електронного цифрового підпису". У випадку допущення помилки необхідно звернутись до органу Казначейства за місцем обслуговування для уточнення серійного номеру сертифікату електронного цифрового підпису у Заявці.

Liga:REPORT - сучасний хмарний сервіс для реєстрації податкових накладних: легко створювати (є підказки по заповненню); усе в одному вікні; звірка з ЄРПН; масова відправка; а незабаром - контроль ризикованості блокування ПН.

Спробуйте прямо зараз. 7-денний тестовий доступ без обмежень.

ЗЕД

Які нормативні документи втратять чинність після уведення в дію нового валютного закону?

Учасникам валютних операцій слід поступово готуватися до уведення в дію Закону України "Про валюту і валютні операції" від 21.06.2018 р. № 2473-VIII, який запрацює через сім місяців з дня набрання ним чинності.

Варто відмітити, що одночасно втратять чинність:

Декрет КМУ "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" від 19.02.1993 р. № 15-93, який наразі встановлює режим здійснення валютних операцій на території України, загальні принципи валютного регулювання;

Закон України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" від 23.09.1994 р. № 185/94-ВР, яким, зокрема, визначено строки повернення валютної виручки;

Указ Президента України "Про невідкладні заходи щодо повернення в Україну валютних цінностей, що незаконно знаходяться за її межами" від 18.06.1994 р. № 319/94, яким покладено обов'язок декларувати суб'єктами підприємницької діяльності, незалежно від форм власності, наявні та належні їм валютні цінності, які знаходяться за межами України;

Указ Президента України "Про заходи щодо нормалізації платіжної дисципліни в народному господарстві України" від 16.03.1995 р. № 227/95, яким встановлені окремі обмеження до розпорядження коштами, що надійшли на рахунки;

Указ Президента України "Про врегулювання порядку одержання резидентами кредитів, позик в іноземній валюті від нерезидентів та застосування штрафних санкцій за порушення валютного законодавства" від 27.06.1999 р. № 734/99, за яким договори, які передбачають виконання резидентами боргових зобов'язань перед нерезидентами за запозиченими у них кредитами, позиками в іноземній валюті, підлягають реєстрації НБУ.

Актуальні матеріали на тему "ЗЕД":

Договори доручення на продаж товарів у ЗЕД: облік у сторін;

Договори доручення на придбання товарів у ЗЕД: облік у сторін.

Для отримання доступу до аналітики інформаційно-правової системи ЛІГА: ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть весь масштаб і переваги послуг, що надаються.

ФОП

Форма рішення про анулювання реєстрації платника єдиного податку не встановлена.

У разі виявлення відповідним контролюючим органом під час проведення перевірок порушень платником єдиного податку І - ІІІ груп вимог, встановлених гл. 1 розд. XIV "Спеціальні податкові режими" ПКУ, анулювання реєстрації платника єдиного податку І - ІІІ груп проводиться за рішенням такого органу, прийнятим на підставі акта перевірки, з першого числа місяця, наступного за кварталом, в якому допущено порушення. У такому випадку суб'єкт господарювання має право перейти на спрощену систему оподаткування після закінчення 4 послідовних кварталів з моменту прийняття рішення контролюючим органом.

ДФС також зазначила, що норми ПКУ не передбачають встановлення певної форми рішення про анулювання реєстрації платника єдиного податку (див. лист ДФС від 06.06.2018 р. № 19467-16/99-99-13-01-01-15).

Чи може послуги єдинника групи 3 оплатити не контрагент, а третя особа?

Підприємство-єдинник групи 3 має намір укласти трьохсторонній договір, за умовами якого виконані підприємством роботи оплатить не отримувач результатів робіт, а третя особа. Єдинник звернувся до контролерів за роз'ясненням, чи не суперечить такий договір умовам застосування спрощеної системи оподаткування.

У відповідь фахівці ГУ ДФС у Дніпропетровській області в ІПК від 27.06.2018 р. № 2872/ІПК/04-36-12-23-21 повідомили, що обмежень щодо форм ведення господарської діяльності єдинниками групи 3 нормами ПКУ не передбачено. Тобто підприємство має право укладати зазначений договір за умови виконання вимог та дотримання обмежень, встановлених п.п. 291.4 та 291.5 ПКУ.

Актуальні матеріали на тему "ФОП":

ФОП отримує дохід в інвалюті: на що звернути увагу в обліку;

Чи потрібна ФОП первинка;

ФОП списує прострочену кредиторку: облікові особливості.

Для отримання доступу до аналітики інформаційно-правової системи ЛІГА: ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть весь масштаб і переваги послуг, що надаються.

Підписуйтесь наш канал в Telegram та сторінку в Facebook щоб завжди залишатися в курсі актуальних бухгалтерських подій

Подпишитесь на рассылку
Главные новости и аналитика для вас по будням
Оставьте комментарий
Войдите, чтобы оставить комментарий
Войти
На эту тему