Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Главные новости прошедшей недели (06.08 - 12.08)

09.15, 13 августа 2018
356
0

СОЦІАЛЬНІ СТАНДАРТИ НА 2019 РІК

Бюджет-2019: орієнтовні показники мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму. Бюджет на 2019 рік формується на підставі чинного бюджетного та податкового законодавства з урахуванням окремих законодавчих змін, а також виходячи з параметрів, визначених основними напрямками бюджетної політики на 2019-2021 роки.

При плануванні місцевих бюджетів важливими параметрами є розміри державних соціальних стандартів, що безпосередньо впливає на дохідну і на видаткову частини місцевих бюджетів.

На 2019 рік пропонується встановити:

· розмір мінімальної заробітної плати - 4173 грн;

· розмір посадового окладу працівника І-го тарифного розряду ЄТС - 1921 грн;

· прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць: з 1 січня 2019 року - 1853 грн, з 1 липня - 1936 грн, з 1 грудня - 2027 грн.

Показники представили експерти Групи фінансового моніторингу Центрального офісу реформ при Мінрегіоні.

Як заповнювати платіжне доручення на сплату податків із зарплати читайте в газеті "Інтерактивна бухгалтерія" за посиланням.

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

ПДВ

Затверджено нові узагальнюючі податкові консультації з оподаткування ПДВ. Мінфін затвердив наказ "Про затвердження узагальнюючих податкових консультацій з деяких питань оподаткування податком на додану вартість" від 03.08.2018 р. № 673.

1. Щодо особливостей оподаткування ПДВ від'ємної різниці між ціною придбання (звичайною ціною) товару та ціною реалізації такого товару на експорт.

Консультація визначає, що у разі здійснення операції з експорту товару за ціною нижче ціни придбання (звичайної ціни) такого товару, нульова ставка ПДВ застосовується до такої операції в цілому, за умови підтвердження факту вивезення товарів у відповідному митному режимі належно оформленою митною декларацією.

2. Щодо документального підтвердження знищення або зруйнування основних виробничих або невиробничих засобів.

У консультації наведений перелік документів, які для цілей оподаткування ПДВ можуть підтвердити факт знищення або зруйнування внаслідок дії обставин непереборної сили та у інших випадках ліквідації без згоди платника податку, в тому числі при викраденні, основних виробничих або невиробничих засобів, а також у випадку ліквідації основних засобів у зв'язку з їх розібранням або перетворенням у інший спосіб, внаслідок чого вони не можуть використовуватися за первісним призначенням.

При цьому такі документи (копії документів) платник податку може подати контролюючому органу у загальновстановленому порядку за власною ініціативою або на запит контролюючого органу (або особисто платником податків, або уповноваженою на це особою, або поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення, або засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису).

3. Щодо оподаткування ПДВ операцій з отримання постійним представництвом нерезидента фінансування від головної компанії - нерезидента.

Консультація визначає, що кошти, що надходять на рахунок постійного представництва нерезидента в Україні від головної компанії-нерезидента, не є компенсацією вартості товарів/послуг, що постачаються таким представництвом, і не мають бути об'єктом оподаткування ПДВ при отриманні таких коштів, а тому постійне представництво нерезидента в Україні не визначає податкові зобов'язання з ПДВ та не враховує їх у загальному обсязі операцій для цілей обов'язкової реєстрації такого постійного представництва платником ПДВ.

Автозаповненням додатка 5 до податкової декларації з ПДВ. ДФС продовжує додавати електронних сервісів платникам ПДВ. Цього разу реалізовано автозаповнення додатка 5 до податкової декларації з ПДВ "Розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів" на підставі даних Єдиного реєстру податкових накладних (далі - ЄРПН) в Електронному кабінеті.

Для автозаповнення додатка 5 необхідно при створенні документа звітності в приватній частині Електронного кабінету у верхній панелі навігації обрати пункт "додатково/заповнити на основі даних ДФС". Після чого на підставі відомостей, внесених в ЄРПН, заповнюються дані відповідних таблиць Розділів І та ІІ.

Зазначений сервіс працює в тестовому режимі, проводяться роботи щодо створення сервісу автозаповнення додатків 1 (Розрахунок коригування сум податку на додану вартість (Д1)) та 6 (Довідка (Д6) подається платниками, які заповнюють рядок 5 декларації, та підприємствами (організаціями) інвалідів) до податкової декларації з ПДВ.

Чи можна визнати податковий кредит на підставі рахунку, в якому вартість комунальної послуги визначено за формулою? Окрім податкової накладної, забезпечити право на податковий кредит можуть, зокрема, касові чеки, транспортні квитки, готельні рахунки, рахунки на послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку. Останні виставляють постачальники комунальних послуг.

Проте, можлива ситуація, коли на підставі договору на послуги з водопостачання та водовідведення постачальником виставлені рахунки, зокрема, за понаднормовий скид забруднень у міську каналізацію та за рівень атмосферних опадів. Вартість послуг за такими рахунками визначено за формулами згідно із затвердженими нормативами, оскільки відсутні прилади обліку (лічильники). Чи підтвердить такий рахунок право на податковий кредит?

Податківці в ІПК ДФС від 06.08.2018 р. № 3442/6/99-99-15-03-02-15/ІПК стверджують:оскільки факт постачання вказаних послуг має підтверджуватися даними обліку, сформованими на підставі показників відповідних приладів обліку, рахунки, розраховані за формулами (а не за показниками приладів обліку), не є підставою для нарахування сум ПДВ, що відносяться до податкового кредиту, без наявності зареєстрованої в ЄРПН податкової накладної.

Коли контролери можуть відмовити у прийнятті звітності з ПДВ. Контролюючий орган може відмовити у прийнятті податкової декларації виключно у разі порушення платником податку при її заповненні вимог п.п. 48.3 та 48.4 ПКУ.

Недодержання платником податків приписів п. 49.4 ПКУ щодо подання податкової звітності з ПДВ в електронній формі та надання такої звітності у паперовій формі, само по собі, не є підставою для відмови у прийнятті податкової декларації, при умові наявності у поданих документах реквізитів, передбачених п.п. 48.3 та 48.4 ПКУ.

Такого висновку дійшов ВС/КАС у постанові від 31.07.2018 р. у справі № 810/1570/16.

Одна із УПК присвячена тематиці, яка вже розглядалася в газеті "Інтерактивна бухгалтерія", зокрема, матеріал "Ліквідація основних засобів: податок на прибуток і ПДВ. Частина II".

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

ФІНЗВІТНІСТЬ

Чи обов'язково представництву нерезидента подавати фінзвітність до ДФС? Постійне представництво нерезидента, що подає Розрахунок податку на прибуток та декларує доходи, повинно подавати до ДФС, і відповідну фінансову звітність, передбачену п. 46.2 ПКУ.

У цьому переконані столичні податківці (див. ІПК ГУ ДФС у м. Києві від 24.07.2018 р. № 3248/6/99-99-15-02-02-15/ІПК).

Обов'язковість подання фінзвітності зумовлена тим, що для обрахунку об'єкта оподаткування використовуються дані бухобліку та фінзвітності щодо доходів, витрат та фінансового результату до оподаткування (п. 44.2 ПКУ).

Таким чином, ототожнюючи поняття вказаних розрахунків із прибутковою декларацією, податківці наполягають на поданні разом із такими розрахунками відповідну квартальну або річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання декларації з урахуванням вимог ст. 137 ПКУ.

Дізнайтеся більше про строки і обсяги подання фінзвітності із статті "Коли - два, а коли - п'ять: скільки фінзвітів подаємо тепер" видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН.

Для отримання безкоштовного доступу протягом 72 годин до аналітики інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть всі переваги послуг, що надаються.

КАСОВІ ОПЕРАЦІЇ ТА РРО

ДФС про заокруглення у фіскальних чеках сум реалізованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Фахівці ДФСУ висловилися з питання заокруглення у фіскальних чеках сум реалізованих алкогольних напоїв, на які встановлено мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни, а також тютюнових виробів, на які встановлено максимальні роздрібні ціни.

Зокрема, для запобігання порушенню суб'єктами господарювання норм ПКУ та Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995 р. № 481/95-ВР щодо застосування мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін на алкогольні напої та максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби контролери в ІПК від 02.08.2018 р. № 3395/6/99-99-14-05-01-15/ІПК порекомендували платникам податків:

· суб'єктам господарювання - продавцям алкогольних напоїв при заокругленні загальних сум враховувати вимоги постанови КМУ "Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв" від 30.10.2008 р. № 957;

· суб'єктам господарювання роздрібної торгівлі при продажу тютюнових виробів враховувати вимоги пп. 14.1.106 ПКУ, а саме: продаж суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, на які встановлюються максимальні роздрібні ціни, не може здійснюватися за цінами, вищими за максимальні роздрібні ціни, збільшені на суму акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Про правила заокруглення читайте також у матеріалі "Заокруглюємо копійки: застосовуємо РРО, визначаємо дохід і податкові зобов'язання з ПДВ" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

ОБЛІК ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ

Внесено зміни до Порядку обліку платників податків і зборів. Повідомлення про взяття на облік/зняття з обліку платника податків у зв'язку зі зміною місцезнаходження (місця проживання) за формою № 11-ОПП було оновлено. Сталося це завдяки наказу Мінфіну від 27.06.2018 р. № 589, який вніс зміни до Порядку обліку платників податків і зборів.

Форма № 11-ОПП використовується для інформування контролюючим органом за новим місцезнаходженням (місцем проживання) платника податків про зміну місцезнаходження (місця проживання) платника податків, яке надсилається контролюючому органу за попереднім місцезнаходженням (місцем проживання).

За формою № 1-РПП з позначкою "Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку" контролюючі органи вносять відповідні зміни до Єдиного банку даних юридичних осіб або Реєстру самозайнятих осіб. Відповідною позицією доповнили форму № 1-РПП. При поданні заяви за формою № 1-РПП з позначкою "Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку" заповнюються дані про контролюючий орган, код ЄДРПОУ, повне найменування та головного бухгалтера постійного представництва нерезидента в Україні.

За заявою за формою № 1-ОПП, або за формою № 1-РПП із позначкою "Зміна місцезнаходження, пов'язана із зміною адміністративного району, або включення/невключення до Реєстру ВПП", або за формою № 5-ОПП із позначкою "Зміна місця проживання, пов'язана із зміною адміністративного району", поданої платником податків до контролюючого органу за новим місцезнаходженням, здійснюватиметься процедура переведення платника податків.

Із питаннями податкових перевірок можна ознайомитися в матеріалах теми тижня "Податкові перевірки" в газеті "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО

Єдинник групи 4 не може за договором передати свій обов'язок щодо сплати податку. Єдинники групи 4, незалежно від існуючих між ними договірних відносин, повинні сплачувати єдиний податок у порядку, визначеному ПКУ. На цьому наголосили фахівці ДФСУ в ІПК від 02.08.2018 р. № 3399/6/99-99-12-02-03-15/ІПК.

Так, за умовами запиту, відповідь на який давали контролери, товариство повідомило, що є платником єдиного податку групи 4 і планує прийняти в суборенду від фермерського господарства, яке також є платником єдиного податку групи 4, земельні ділянки, які використовуються ним на умовах оренди приватної власності. Товариство поцікавилось, чи можна у договорі суборенди зазначити умову щодо включення орендованих земельних ділянок у власну податкову декларацію, щоб при цьому відповідні земельні ділянки не включались у звітність фермерського господарства.

Відповідь податківців була негативною, адже пп. 295.9.6 ПКУ чітко визначено, що єдинники групи 4 у разі надання сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду в оренду іншому платникові єдиного податку групи 4, враховують орендовану площу земельних ділянок у своїй декларації. У декларації орендаря така земельна ділянка не враховується.

На тему використання єдинниками суборендованих земель також радимо почитати статтю "Фермерське господарство провадить діяльність на суборендованих землях: як сплачувати єдиний податок?" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

ТУРИСТИЧНИЙ ЗБІР

Готель надає знижки туристам: з якої суми платити туристичний збір? Якщо готель надає знижки на проживання платнику туристичного збору безпосередньо або туристичній фірмі, яка замовляє послуги з проживання, у тому числі з оплатою по безготівковому розрахунку, базою оподаткування туристичним збором є вартість проживання, фактично оплачена, з врахуванням знижки.

Фіскали нагадали: платниками турзбору є безпосередньо туристи, ставка збору встановлюється органом місцевої влади у розмірі 0,5-1% бази справляння збору. А база справляння - це вартості усього періоду проживання (ночівлі) в місцях, визначених пп. 268.5.1 ПКУ (без ПДВ)

ІПК ГУ ДФС у Закарпатській області від 02.08.2018 р. № 3382//10/07-16-12-03-32.

Про особливості визначення бази оподаткування туристичним збором читайте в Ситуації для бухгалтера "База й об'єкт оподаткування туристичним збором".

Для отримання безкоштовного доступу протягом 72 годин до аналітики інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть всі переваги послуг, що надаються.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку в Facebook щоб завжди залишатися в курсі актуальних бухгалтерських подій

Подпишитесь на рассылку
Главные новости и аналитика для вас по будням
Оставьте комментарий
Войдите, чтобы оставить комментарий
Войти
На эту тему