Держпраці розмістила чергову порцію питань-відповідей для роботодавців в умовах воєнного стану:
- що робити по заборгованості із виплати зарплати;
- що робити, коли в період воєнного стану немає можливості нарахувати і виплатити зарплату, або можна нарахувати, але не можна виплатити.
Фахівці відомства вказують, що наразі маємо справу із форс-мажорними обставинами. Якщо виплату зарплати проводять через установи банків, то об'єктивних підстав для невиплати зарплати набагато менше, ніж при виплаті зарплати у касі підприємства.
Якщо ж говорити про відповідальність за порушення строків виплати зарплати, то вирішальною є наявність складу правопорушення з боку роботодавця.
Коли не було об'єктивної можливості виплатити зарплату - це підстава для звільнення від відповідальності, але не скасовує обов'язку виплати працівникам зарплату у повному обсязі за першої можливості.
У разі виявлення порушення під час заходу контролю виносять припис про усунення порушень, заходи притягнення до відповідальності застосовують у разі невиконання припису.
Нагадаємо, раніше Мінекономіки пояснили, як виплачувати зарплату, якщо у бухгалтера нема можливості її нарахувати, та чи будуть за це санкції після закінчення воєнного часу.
Отримуй актуальну інформацію для збереження бізнесу в умовах війни. Нормативно-правова інформація, щоденні оновлення документів, аналітичних статей та рекомендацій від LIGA ZAKON. Читай за посиланням.