Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Вознаграждение по ГПД: заполняем отчет по ЕСВ в сервисе для представления отчетности REPORT

08.00, 11 августа 2017
441
0

Як свідчить практика, доволі часто виникають запитання щодо заповнення звітності з ЄСВ, якщо особа виконує роботи чи надає послуги за договором ЦПД. Це пов’язано з тим, що ЦПД може тривати декілька дн...

Публикуется на языке оригинала

Як свідчить практика, доволі часто виникають запитання щодо заповнення звітності з ЄСВ, якщо особа виконує роботи чи надає послуги за договором ЦПД. Це пов'язано з тим, що ЦПД може тривати декілька днів, а може й місяць-два. Дати нарахування та виплати винагороди за ЦПД теж можуть різнитися, то коли ж її показувати у звітності? З'ясовуймо разом…

Платниками єдиного внеску є, зокрема, підприємства, установи й організації, інші юрособи незалежно від форми власності, виду діяльності й господарювання та підприємці, які використовують працю фізосіб за цивільно-правовими договорами (п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI (далі - Закон про ЄСВ).

ЄСВ не нараховують лише на винагороди за ЦПД, укладеними з фізособами-підприємцями, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

Сума винагороди фізособам за виконані роботи (надані послуги) за ЦПД є базою для нарахування єдиного внеску (п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ). Особливості нарахування ЄСВ на винагороду за ЦПД, що тривають понад місяць, визначено ч. 2 ст. 7 Закону про ЄСВ.

Особливості нарахування ЄСВ на винагороду за ЦПД

На суму винагороди за ЦПД нараховують ЄСВ за ставкою 22% (ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ). Для осіб, що отримують дохід за виконану роботу (надані послуги), строк виконання яких перевищує календарний місяць, ЄСВ нараховують на суму, котру визначають, розділивши суму доходу, виплаченого за результатами роботи, на кількість місяців, за які вона нарахована (ч. 2 ст. 7 Закону про ЄСВ).

Максимальна величина бази нарахування єдиного внеску (далі - максимальна величина) у 2017 році: із січня по квітень - 40 000 грн, із травня по листопад має становити 42 100 грн, а з грудня - 44 050 грн.

Слід також узяти до уваги, що з 01.01.2016 р. діють певні особливості, визначені абз. 2 ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ, - якщо ЄСВ нараховують за ЦПД, укладеними з працівниками підприємств. Якщо працівники виконують роботи (надають послуги) за основним місцем роботи, то суму винагороди за ЦПД ураховують під час визначення бази нарахування ЄСВ, виходячи з розміру мінзарплати (див. лист ДФС від 03.03.2017 р. № 4496/6/99-95-42-02-15).

<...>

Про нюанси відображення винагороди за ЦПД у звітності з ЄСВ та приклади заповнення звітності з ЄСВ у сервісі REPORT читайте за посиланням (ВІЛЬНИЙ ДОСТУП)

Подпишитесь на рассылку
Главные новости и аналитика для вас по будням
Оставьте комментарий
Войдите, чтобы оставить комментарий
Войти
На эту тему