Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Главные новости прошедшей недели (09.07 - 15.07)

БЮДЖЕТНІ РАХУНКИ

До 10 вересня (включно) діють старі та нові бюджетні рахунки одночасно. Державна казначейська служба України проінформувала, що з метою уникнення втрат бюджетів, у зв'язку зі зміною рахунків, встановлено перехідний період, на час якого старі рахунки для зарахування доходів до державного та місцевих бюджетів залишаються діючими.

Усі податки та збори перераховані на старі рахунки не втрачаються, не повертаються, не потребують додаткових зусиль на переадресацію, а зараховуються відповідно до визначених призначень та у відповідності до бюджетного законодавства.

На час перехідного періоду - до 11 вересня 2018 року, виконання операцій як за старими, так і за новими рахунками здійснюються у штатному режимі.

Фіскальні органи додають, що до 10 вересня 2018 року залишаються активними для зарахування податків, зборів, платежів два комплекти рахунків, тобто як старі, які діяли до 02.07.2018, так і нові, які діють з 02.07.2018.

Зазначена модель дозволить зберегти персоніфіковані дані про сплату податків, зборів, платежів в розрізі платників як на рахунки, які діяли до 02.07.2018, так і на рахунки, які діють з 02.07.2018.

При цьому рахунки для сплати ЄСВ з 02.07.18 не змінилися.

Із реквізитами нових рахунків для сплати податків можете ознайомитись у новині газети "Інтерактивна бухгалтерія"

Для отримання доступу до вказаних та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся БЕЗКОШТОВНИМ 3-денним доступ до сервісу.

ПДВ

Порядок заповнення оновлених додатків Д1, Д5 і Д9 до ПДВ-декларації: роз'яснення від ДФС. З 1 червня 2018 року набув чинності наказ Мінфіну "Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 28 січня 2016 року № 21" від 23.03.2018 р. № 381 (далі - Наказ № 381).

Подання податкової звітності за формою, яка враховує зміни, внесені Наказом № 381, вперше здійснюється за звітний період червень 2018 року (граничний термін подання 20 липня 2018 року), ІІ квартал 2018 року (граничний термін подання 9 серпня 2018 року).

Наказом № 381 внесено зміни до Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість та форми податкової декларації з ПДВ. Зокрема, зміни внесено до Додатку 1 (Д1), Додатку 5 (Д5) та до Додатку 9 (Д9) та визначено особливості їх заповнення.

З детальним роз'яснення щодо заповнення оновленої форми декларації можна ознайомитися в листі ДФСУ від 11.07.2018 р. № 21051/7/99-99-15-03-02-17.

Таке повідомлення опубліковане на офіційному веб-сайті ГУ ДФС у Закарпатській області.

Несвоєчасно зареєстрували в ЄРПН помилкову податкову накладну: чи будуть штрафи. ДФС зауважила: відповідальність, передбачена ст. 1201 ПКУ за порушення граничних термінів реєстрації в ЄРПН помилкових (зайвих) податкових накладних, не застосовується.

У разі реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до податкової накладної до початку проведення перевірки, предметом якої є дотримання вимог ПКУ щодо своєчасності реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН, штрафні санкції, передбачені п. 1201.2 ПКУ, не застосовуються.

Тобто, штрафні санкції з ПДВ за порушення платником податку граничних термінів реєстрації податкових накладних в ЄРПН застосовуються відповідно до п. 1201.1 ПКУ, незалежно від початку проведення камеральної перевірки органами ДФС.

Про це йдеться в ІПК ДФСУ від 04.05.2018 р. № 2004/6/99-99-07-05-06-15/ІПК.

Чи потрібно завіряти документи, що подаються для розблокування податкових накладних? Копії документів, що подаються на розгляд комісії ДФС для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, завіряти не потрібно.

Такі документи подаються в сканованому вигляді у форматі PDF у вигляді окремих додатків до Повідомлення щодо подання документів про підтвердження реальності здійснення операцій з відповідним накладанням на них електронного цифрового підпису підписувача (підписувачів) та електронної печатки (за наявності).

Перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначено п. 14 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 21.02.2018 р. № 117.

За роз'ясненням ДФС із піідкатегорії 101.17 системи "ЗІР"

ЗВІТНІСТЬ

Оновлено довідники податкових пільг станом на 04.07.2018. ДФСУ оприлюднила Довідник № 89/1податкових пільг, що є втратами доходів бюджету, та Довідник № 89/2 інших податкових пільг.

Нагадаємо! Дані відповідних довідників використовуються платниками податків під час заповнення Звіту про суми податкових пільг за формою, затвердженою постановою КМУ від 27.12.2010 р. № 1233, а також під час заповнення деякої податкової звітності.

Казначейство обіцяє не штрафувати за несвоєчасне подання звітності через проблеми в роботі з АС "Є-Звітність". Казначейство повідомляло, що АС "Є-Звітність" налаштована на подання звітності за ІІ квартал 2018 року, починаючи з 2 липня поточного року.

Проте, У зв'язку із значним навантаженням на програмно-технічний комплекс АС "Є-Звітність" Казначейством здійснюються заходи щодо додаткового масштабування серверних потужностей даного комплексу.

Враховуючи нестабільність роботи комплексу в період пікових навантажень, зокрема протягом 2 - 5 липня 2018 року, Казначейством скеровано рекомендаційний лист до усіх територіальних органів щодо незастосування заходів впливу за порушення термінів подачі звітності не з вини клієнтів.

За повідомленням прес-служби Казначейства.

Помилки у звітності з ЄСВ можуть призвести до візиту інспектора праці. Аби визначити страхувальників, у яких наявні ризики мінімізації, органами ПФУ щомісячно опрацьовуються відомості з Реєстру застрахованих осіб, який формує та веде ПФУ, та відповідні інформаційні дані надаються контролюючим органам, зокрема Держпраці.

Найбільш поширеними помилками, виявленими під час аналізу звітності роботодавців по ЄСВ є:

· не відображено дані про початок та припинення трудових відносин роботодавця із застрахованою особою;

· допускаються помилки при проставленні ознак про наявність трудової книжки, про неповний робочий час;

· невірно зазначаються суми перехідних виплат (відпускні, лікарняні);

· невірно відображаються суми донарахованого ЄСВ до мінімального розміру (коли база нарахування ЄСВ (дохід) по застрахованій особі становить менше мінімальної заробітної плати за звітний місяць) тощо.

Наслідком допущених помилок в звітності з ЄСВ є недостовірні відомості у реєстрі застрахованих осіб, які прямим чином впливають на правильність обчислення страхового стажу, розрахунок розміру пенсій, допомоги по тимчасовій непрацездатності та інших соціальних виплат, а також, як вище було зазначено, використовуються для інформування контролюючих органів. До того ж це є підставою для проведення інспекційного відвідування.

За даними ГУ Держпраці у Львівській області.

Оновлено форму квартального звіту з праці (№ 1-ПВ). Держстат затвердив форму державного статспостереження № 1-ПВ (квартальна) "Звіт із праці", що вводиться у дію, починаючи зі звіту за І квартал 2019 року.

Йдеться про наказ від 06.07.2018 р. № 134.

Нинішня форма цього статзвіту, затверджена наказом Держстату від 10.06.2016 р. № 90, втратить чинність із 01.02.2019.

Актуальні матеріали на тему "ЄСВ":

Нарахування та сплата ЄСВ: запізнілі оновлення;

Сплата ЄСВ головою та членами фермерських господарств.

Для отримання доступу до вказаних та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступ до сервісу.

ЗЕД

Єдиний казначейський рахунок для сплати митних платежів з вересня діятиме в пілотному режимі. Мінфін разом із ДФС і Держказначейством переходять до активної фази запровадження Єдиного казначейського рахунку (ЄКР) ДФС для сплати підприємствами митних платежів - повідомляє прес-служба Мінфіну.

На даний час, уже збільшено граничну чисельність ДФС для створення підрозділу, який адмініструватиме ЄКР, та підписано Протокол обміну інформацією між ДФС та Казначейством.

У вересні цього року буде запущено пілотний проект щодо реалізації ЄКР, і усі підприємства зможуть за бажанням використовувати ЄКР для сплати митних платежів.

З 16 квітня 2019 року "єдиний рахунок" буде використовуватися усіма підприємствами в обов'язковому порядку.

Митні платежі, які підлягають сплаті при митному оформленні, мають бути перераховані на рахунок митниці до моменту подання митної декларації.

Наразі, кожна митниця має власний казначейський рахунок. Тому підприємець, який здійснює митне оформлення у різних митницях (наприклад, Київській, Одеській, Львівській), має перераховувати митні платежі на 3 окремі рахунки.

ЄКР спрощує цю процедуру та передбачає наявність у підприємця лише 1 рахунку, з якого списуватимуться митні платежі при митному оформленні у будь-якій митниці.

Із 13 липня підвищується облікова ставка. Правління НБУ прийняло рішення підвищити облікову ставку до 17,5% річних з 13 липня 2018 року. Відповідна інформація розміщена на сайтіНБУ. Йдеться про Рішенням Правління НБУ від 12.07.2018 р. № 443-рш.

Нагадаємо: попередній розмір облікової ставки на рівні 17% було встановлено із 02.03.2018.

Актуальні матеріали на тему "ЗЕД":

Договори доручення на продаж товарів у ЗЕД: облік у сторін;

Договори доручення на придбання товарів у ЗЕД: облік у сторін.

Для отримання доступу до аналітики інформаційно-правової системи ЛІГА: ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть весь обсяг і переваги послуг, що надаються.

ПЛАТА ЗА ЗЕМЛЮ

Затверджено узагальнюючі податкові консультації із плати за землю. Цього разу наказом Мінфіну від 06.07.2018 р. № 602 затверджено три узагальнюючі податкові консультації з деяких питань оподаткування плати за землю:

1) Щодо справляння плати за землю у разі оренди площі у багатоквартирному будинку.

Консультація визначає, що безпосереднім платником плати за землю виступає особа, щодо якої здійснено реєстрацію державних прав на земельну ділянку під будинком та прибудинкову територію (установа або організація, яка здійснює управління багатоквартирним будинком державної або комунальної власності; об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, яке є суб'єктом реєстрації відповідно до рішення співвласників).

2) Щодо сплати земельного податку власником нерухомого майна, що розташоване на земельній ділянці, права на яку у такої особи не оформлені.

Консультація визначає, що особу, яка володіє нерухомим майном, що розташоване на земельній ділянці, права на яку для такої особи не оформлені, не можна вважати платником земельного податку в розумінні ст. 269 ПКУ до моменту виникнення відповідних прав такої особи на цю земельну ділянку відповідно до запису, сформованого у Державному земельному кадастрі у порядку визначеному законом. До такого моменту зазначена особа відповідно до вимог ПКУ не повинна сплачувати земельний податок.

3) Щодо справляння земельного податку з фізосіб - підприємців платників єдиного податку.

Зазначена консультація визначає, що:

фізособа - підприємець - платник єдиного податку, який використовує будівлі (споруди), їх частини, для провадження господарської діяльності та який оформив відповідно до вимог законодавства свої права на земельну ділянку під такими об'єктами, не повинен сплачувати земельний податок;

абзац 4 п. 297.1 ПКУ не передбачає звільнення від земельного податку для фізособи підприємця - платника єдиного податку у випадку, коли обов'язок по сплаті податку виникає у нього як у співвласника багатоквартирного будинку у складі витрат на управління.

Liga:REPORT - сучасний хмарний сервіс для реєстрації податкових накладних: легко створювати (є підказки по заповненню); усе в одному вікні; звірка з ЄРПН; масова відправка; а незабаром - контроль ризикованості блокування ПН.

Спробуйте прямо зараз. 7-денний тестовий доступ без обмежень.

ПЕРЕВІРКИ

Оновлено форми наказу про проведення документальної перевірки ДФС та направлення на перевірку. Підрозділи органів ДФС отримали оновлені Методичні рекомендації щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної фіскальної служби при організації, проведенні та реалізації матеріалів перевірок платників податків, затверджені наказом ДФС від 23.06.2018 р. № 398.

Методрекомендаціями затверджені зразки оформлення:

· наказу про проведення документальної перевірки;

· направлення на перевірку;

· форми повідомлення про проведення документальної планової перевірки;

· форми повідомлення про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки;

· форми запиту на встановлення місцезнаходження платника податків;

· форми акта про відмову в допуску до проведення/ ві дпроведення документальної планової /позапланової відмову виїзної перевірки, фактичної перевірки.

Цікавить тема перевірок? Тоді вам точно стене у пригоді матеріал видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН про мораторій на проведенння перевірок, встановлений Законом № 1728, який подовжено до 31 грудня 2018 року включно.

Для отримання доступу до всієї аналітики інформаційно-правової системи ЛІГА: ЗАКОН - скористайтеся БЕЗКОШТОВНИМ доступом до сервісу та оцініть весь обсяг і переваги послуг, що надаються.

ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО

Роз'яснення для жінок - ФОП, які планують декретну відпустку. ГУ ДФС у Черкаській області надало актуальні роз'яснення для жінок - ФОП, які планують декретну відпустку:

1) допомога по вагітності і пологах, надана Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, не оподатковується ПДФО та військовим збором;

2) на суму допомоги по вагітності та пологах, отриману ФОП, в тому числі, підприємцями - платниками єдиного податку та особами, які провадять незалежну професійну діяльність, ЄСВ не нараховується;

3) довідку про суму сплаченого ЄСВ для отримання допомоги по вагітності та пологах можна безкоштовно отримати в органах ДФС;

4) на період декретної відпустки ФОП, яка не працює та не отримує дохід (прибуток), не звільняється від сплати ЄСВ за себе;

5) листок непрацездатності - умова звільнення ФОП - платника єдиного податку групи 1 або 2 від сплати єдиного податку на період тимчасової втрати працездатності у зв'язку з вагітністю та пологами.

Актуальні матеріали на тему "ФОП":

ФОП отримує дохід в інвалюті: на що звернути увагу в обліку;

Чи потрібна ФОП первинка;

ФОП списує прострочену кредиторку: облікові особливості.

Для отримання доступу до аналітики інформаційно-правової системи ЛІГА: ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть весь обсяг і переваги послуг, що надаються.

Підписуйтесь наш канал в Telegram та сторінку в Facebook щоб завжди залишатися в курсі актуальних бухгалтерських подій

Подпишитесь на рассылку
Главные новости и аналитика для вас по будням
Оставьте комментарий
Войдите, чтобы оставить комментарий
Войти
На эту тему