Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Главные новости прошедшей недели (13.08 - 19.08)

11.45, 20 августа 2018
343
0

ОПЛАТА ПРАЦІ ТА ТРУДОВІ ВІДНОСИНИ

Розраховано норми тривалості робочого часу на 2019 рік

Законодавством не передбачено єдиної норми тривалості робочого часу. Норма робочого часу працівників може бути різною залежно від багатьох чинників: тривалості робочого тижня, тривалості робочого дня, коли встановлені вихідні тощо. Тому норму робочого часу роботодавці повинні розраховувати самостійно виходячи з режиму роботи, запровадженого на підприємстві, з дотриманням вимог ст.ст. 50-53, 67 і 73 КЗпП.

Саме на це звертало увагу Мінсоцполітики в листі від 19.10.2017 р. № 224/0/103-17/214, коли вперше повідомило, що видавати такий лист із нормою робочого часу на 2018 рік не планувалося. І так сталося, офіційного листа міністерства з розрахунком норм тривалості робочого часу на 2018 рік не було.

Пам'ятаймо: листи Мінсоцполітики, які публікуються у ЗМІ щодо норми робочого часу, не реєструються в Міністерстві юстиції України в установленому порядку, а тому не є нормативним актом. Вони слугують рекомендаціями або, ураховуючи те що в них визначені всі нормоутворюючі фактори, методичним посібником під час розрахунку норми тривалості робочого часу на рік безпосередньо на підприємстві, в установі, організації.

Проте, схоже, цього року Мінсоцполітики вирішило допомогти роботодавцям.

На сайті газети "Урядовий кур'єр" розміщено додаток із листа Мінсоцполітики від 08.08.2018 р. № 78/0/206-18, у якому наведено Приклад розрахунку норми тривалості робочого часу на 2019 рік, розрахованої за календарем п'ятиденного робочого тижня з двома вихідними днями у суботу та неділю при однаковій тривалості часу роботи за день впродовж робочого тижня та відповідним зменшенням тривалості роботи напередодні святкових і неробочих днів.

За вказаних умов залежно від тривалості робочого тижня норма робочого часу на 2019 рік становитиме:

· при 40-годинному робочому тижні - 1993 год.;

· при 39-годинному робочому тижні - 1950 год.;

· при 38,5-годинному робочому тижні - 1925 год.;

· при 36-годинному робочому тижні - 1800 год.;

· при 33-годинному робочому тижні - 1650 год.;

· при 30-годинному робочому тижні - 1500 год.;

· при 25-годинному робочому тижні - 1250 год.;

· при 24-годинному робочому тижні - 1200 год.;

· при 20-годинному робочому тижні - 1000 год.;

· при 18-годинному робочому тижні - 900 год.

Доплати за додаткову одноразову роботу не належать до основної заробітної плати

Виплати у формі винагород за виконання разових доручень, які не входять до посадових обов'язків особи, не належать до основної заробітної плати, а вважаються заохочувальними та компенсаційними виплатами. На цьому наголосив ВС/КЦС у постанові від 01.08.2018 р. у справі № 754/8605/16-ц.

Таким чином, суд дійшов висновку, що додаткові виплати за участь у робочих групах не повинні враховуватися під час визначення базової середньої заробітної плати для обрахування розміру компенсації за невикористану відпустку.

Про те, як обліковувати робочий час, читайте в матеріалі "Порядок ведення Табеля обліку робочого часу" газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

ПОДАТКОВІ ПЕРЕВІРКИ

ДФС перевірить 540 юросіб із питань нарахування ЄСВ та ПДФО: оновлено план-графік

Раніше ми інформували про зміни в плані-графіку документальних планових перевірок платників податків - юридичних осіб на 2018 рік.

Тепер же ДФС перейшла до оновлення розділу ІV плану-графіка "Документальні планові перевірки платників податків - юридичних осіб з питань правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" з урахуванням коригування (серпень 2018 року). Його викладено станом на 16.08.2018.

У списку 540 платників податків.

Допустили податківців до перевірки - утратили право оскаржити право на її проведення

Позови платників податків, спрямовані на оскарження рішень (у т.ч. наказів про призначення перевірки), дій або бездіяльності контролюючих органів щодо призначення та/або проведення перевірок, можуть бути задоволені лише в тому разі, якщо до моменту винесення судового рішення не відбулося допуску посадових осіб контролюючого органу до спірної перевірки.

Таким є висновок Верховного Суду в постанові від 13.03.2018 р. у справі № 804/1113/16.

Суть спору полягає в тому, що ОДПІ згідно з планом-графіком прийняла наказ про проведення документальної планової виїзної перевірки підприємства, за результатами якої склала акт, який став підставою для прийняття податкового повідомлення-рішення про збільшення підприємству суми грошового зобов'язання з ПДВ за основним платежем і за штрафними санкціями.

Позивач, звернувшись до суду з вимогами визнати незаконним і скасувати наказ ОДПІ, обґрунтував це тим, що на нього поширювався мораторій щодо проведення перевірок відповідно до "Прикінцевих положень" Закону України від 28.12.2014 р. № 71-VIII (далі - Закон № 71-VIII).

Колегія суддів зазначила, що платник податку, який вважає порушеним порядок і підстави призначення податкової перевірки, зокрема виїзної, щодо нього, має захищати свої права шляхом недопуску посадових осіб контролюючого органу до такої перевірки. Якщо ж допуск до податкової перевірки відбувся, надалі предметом розгляду в суді має бути лише суть виявлених порушень податкового й іншого законодавства.

Платник податків, що діяв згідно з податковою консультацією, звільняється від відповідальності

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду роз'яснив, що індивідуальна податкова консультація, яка відповідає законодавству, слугує підставою для звільнення від відповідальності платника податків, який діяв згідно з наданими такою консультацією роз'ясненнями з питань практичного застосування окремих норм податкового законодавства.

У постанові у справі № 813/2617/15 про визнання недійсною податкової консультації роз'яснено, що відповідно до ст. 53 Податкового кодексу не можна притягти до відповідальності платника податків, який діяв згідно з податковою консультацією, наданою йому в письмовій або електронній формі, а також узагальнюючою податковою консультацією, зокрема, на підставі того, що в майбутньому ці акти були змінені чи скасовані.

Платник податків може оскаржити у суді як правовий акт індивідуальної дії письмову чи електронну податкову консультацію контролюючого органу, що, на його думку, суперечить нормам або суті відповідного податку чи збору. Визнання судом такої податкової консультації недійсною є підставою для надання нової податкової консультації з урахуванням висновків суду.

Своєю чергою, дослідженню у справах про визнання протиправною та скасування податкової консультації підлягають обставини щодо: поставлених у зверненні платника податків про надання податкової консультації запитань; викладених у податковій консультації відповідей; відповідності вказаних у податковій консультації висновків нормам або змісту відповідного податку чи збору.

Про причини та підстави для включення підприємства до плану перевірок податківців на поточний рік можна дізнатися із матеріалу сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» за посиланням.

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

ПДВ

Розблокування ПН/РК: чи можна подати копії документів окремо від пояснень

Податківці вказали на те, що законодавством не передбачено подання копій документів окремо від пояснень, що подаються для підтвердження інформації, зазначеної в податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрація яких призупинена.

Водночас відповідно до п. 56.23 ПКУ рішення про відмову в реєстрації ПН/РК у ЄРПН може бути оскаржено в адміністративному чи судовому порядку.

Роз'яснення - з розділу 101.17 системи "ЗІР".

Напередодні запуску оновленої системи блокування податкових накладних/розрахунків коригування ДФСУ оприлюднила на своєму офіційному веб-сайті погоджені з Мінфіном критерії ризиковості платника ПДВ і здійснення операцій, а також показники та коефіцієнти, за якими визначають позитивну податкову історію платника ПДВ. Наразі з'ясуймо, які платники ПДВ і які операції відповідають таким критеріям, а кому пощастить отримати титул платника з позитивною податковою історією в матеріалі газети "Інтерактивна бухгалтерія" за посиланням.

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

ЄСВ

Компенсація за невикористану відпустку при звільненні: чи нараховувати ЄСВ

Сума нарахованої грошової компенсації за невикористані дні щорічної відпустки є базою для нарахування ЄСВ при виплаті роботодавцем таких сум у день звільнення працівника.

Відповідного висновку доходить ГУ ДФС у Волинськiй областi в ІПК від 08.08.2018 р. № 3457/03-20-13-08-07/ІПК.

В то же время суммы, начисленные после увольнения за неотработанное время, не являются объектом для начисления ЕСВ. Об этом читайте в материале "Выплаты уволенным работникам: когда начислять ЕСВ" в газете "Интерактивная бухгалтерия".

Для получения доступа к материалам сервиса "Интерактивная бухгалтерия" - воспользуйтесь ТЕСТОВЫМ 3-дневным доступом к сервису.

РРО

Строків налаштування в РРО функції із заокруглення у чеку не встановлено

ДФС навела приклади заокруглення суми та відображення заокруглення у фіскальному чеку (див. ІПК ДФС від 09.08.2018 р. № 3493/6/99-99-14-05-01-15/ІПК).

Крім того, для з'ясування питання щодо програмування РРО функції заокруглення необхідно звернутися до сервісного центру, який надасть відповідну інформацію про технічні можливості зазначеного перепрограмування РРО, а також проведе відповідне навчання з персоналом підприємства.

Зверніть увагу, строків налаштування РРО функції заокруглення Постанова № 25 не встановлює.

Щодо зміни правил розрахунків, можна дізнатись із матеріалу "Нацбанк не випускатиме дрібних монет: як зміняться правила розрахунків" видання Бухгалтер&Закон

Для отримання безкоштовного доступу протягом 72 годин до аналітики інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть всі переваги послуг, що надаються.

ЄДИНИЙ ПОДАТОК

Фермери-підприємці зможуть працювати на єдиному податку

Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств" від 10.07.2018 р. № 2497-VIII набрав чинності 15.08.2018.

Жителі села, які організували сімейне фермерське господарство, зможуть оформити статус ФОП і стати платниками єдиного податку четвертої групи за умови відповідності сукупності таких критеріїв:

· провадження діяльності винятково в межах фермерського господарства, зареєстрованого відповідно до Закону "Про фермерське господарство";

· зайняття винятково виробництвом сільськогосподарської продукції, її переробкою та постачанням;

· провадження господарської діяльності (окрім постачань) за місцем податкової адреси;

· невикористання праці найманих осіб;

· членами фермерського господарства такої фізичної особи є лише члени її сім'ї: особи, які спільно проживають, пов'язані загальним побутом, мають взаємні права й обов'язки (у т.ч. чоловік/дружина, діти);

· площа сільськогосподарських угідь у власності або користуванні, земель водного фонду в користуванні членів фермерського господарства становить не менш як 2 га, але не більш як 20 га.

До того ж передбачено введення пільг зі сплати ЄСВ для всіх членів фермерського господарства, у т.ч. його голови (доплата ЄСВ за рахунок Держбюджету впродовж 10 років).

ПДФО з орендної плати за земельні ділянки (паї) стягуватиметься до місцевих бюджетів за місцезнаходженням таких земельних ділянок.

Вас також може зацікавити той факт, що було змінено принцип розрахунку суми бюджетної дотації для сільгоспвиробників. Тепер розмір бюджетної дотації визначатимуть виходячи з обсягу податкових зобов'язань із ПДВ за постачанням "дотаційної" продукції. Причому такий обсяг розраховують за даними податкових накладних/розрахунків коригування за відповідний звітний податковий період, зареєстрованих у ЄРПН. Детальніше про це йдеться в матеріалі "Бюджетні дотації сільгосптоваровиробникам: змінено принцип розрахунку" газети "Інтерактивна бухгалтерія" за посиланням.

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку в Facebook щоб завжди залишатися в курсі актуальних бухгалтерських подій

Подпишитесь на рассылку
Главные новости и аналитика для вас по будням
Оставьте комментарий
Войдите, чтобы оставить комментарий
Войти
На эту тему