Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Главные новости прошедшей недели (24.09 - 30.09)

11.30, 1 октября 2018
327
0

Главные новости прошедшей недели по теме: социальное страхование, НДС, отчетность, касовые операции и РРО, оплата труда и трудовые отношения.

СОЦІАЛЬНЕ СТРАХУВАННЯ

Подати заяву-розрахунок в електронній формі із 1 жовтня можна уклавши договір із Фондом. З метою створення належних умов експлуатації автоматизованої інформаційної системи приймання електронних документів від страхувальників, наказом виконавчої дирекції ФССУ від 25 вересня 2018 року № 442-од затверджено Примірний договір про подання електронних документів до Фонду соціального страхування України.

Для подачі заяв-розрахунків, повідомлень про виплату коштів застрахованим особам і звітності по використанню коштів Фонду у електронному вигляді, страхувальники мають звернутись до робочих органів виконавчої дирекції Фонду або їх відділень для укладення відповідних договорів.

Створення страхувальником електронних документів здійснюється за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення.

Робочий орган виконавчої дирекції Фонду забезпечує відправлення страхувальнику трьох видів квитанцій:

· про одержання електронного документа, що засвідчує факт і час його одержання;

· про надходження електронного документа, що за результатами перевірки засвідчує факт і час його відправлення;

· про приймання електронного документа, що засвідчує факт і час приймання (неприймання) електронного документа та внесення його даних у базу.

Відповідне повідомлення розміщено на сайті Фонду соцстраху.

При цьому програмне забезпечення для приймання заяв-розрахунків успішно протестоване Фондом соцстраху.

Директор департаменту інформаційних систем та електронних реєстрів ВД Фонду Роман Яхимович і представники розробника прикладного програмного забезпечення надали роз'яснення щодо особливостей подачі страхувальниками заяв-розрахунків в електронній формі, їх приймання відділеннями управлінь виконавчої дирекції Фонду, а також особливостей налаштування і можливостей програмного забезпечення та вимог щодо приймання і опрацювання заяв-розрахунків з 01 жовтня 2018 року.

Усі відділення управлінь виконавчої дирекції Фонду провели успішні тестування системи електронного обслуговування та готові до прийому заяв-розрахунків, повідомлень про виплату коштів та звітів у електронному вигляді з 01 жовтня.

Р.S. Проте незрозуміло: чи зможуть страхувальники скористатися існуючими програмами для подання електронної звітності аби надсилати заяви-розрахунки до Фонду, чи все ж таки доведеться інсталювати спеціальну програму від Фонду?

Роз'яснено як заповнювати оновлену форму заяви-розрахунку для лікарняних.

Фонд соцстраху видав перше докладне роз'яснення щодо заповнення оновленої форми заяви-розрахунку для надання матеріального забезпечення.

В матеріалі "Новий порядок отримання лікарняних (декретних) від Фонду соцстраху діє з 1 жовтня" газети "Інтерактивна бухгалтерія" прокоментовано порядок подання заяви-розрахунку.

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

ПДВ

Арешт електронного ПДВ-рахунку неможливий. В межах здійснення досудового розслідування було накладено арешт на суму реєстраційного ліміту платника ПДВ, на яку можна зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування в ЄРПН.

Утім, платник ПДВ із цим не погодився і звернувся до суду із клопотанням про скасування арешту реєстраційного ліміту в СЕА ПДВ.

Так, адвокатом було доведено, що суми ліміту ПДВ в СЕА ПДВ не відповідають критеріям, зазначеним у ст. 98 КПКУ, а є показником здійснення господарської операції та не є грошовими коштами або електронними грошима, а арешт цих лімітів перешкоджає функціонуванню підприємства, порушуючи їх права без наявності обґрунтованої підозри вказаного підприємства у здійсненні неправомірної діяльності.

Клопотання задовольнили.

При цьому судді дійшли висновку: сума ліміту ПДВ не є активом підприємства, а отже не є майном підприємства, що свідчить про протиправність накладення даного арешту, оскільки відповідно до положень кримінального процесуального законодавства України арешт може бути накладено виключно на майно, тобто на те, що є матеріальними об'єктами.

Див. ухвалу Жовтневого районного суду міста Запоріжжя від 04.07.2018 р. у справі № 331/3705/18.

Помилка у скарзі на рішення про відмову реєстрації ПН/РК: як виправити?

Якщо після розгляду "розблокувальних" документів комісія ДФС прийняла рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, то платник ПДВ може оскаржити таке рішення. Для цього він може подати на розгляд комісії ДФСУ, за участю уповноваженої особи Мінфіну, скаргу на рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних(далі - скарга). А чи можна виправити помилку в такій скарзі?

Порядком розгляду скарг на рішення комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, затвердженим постановою КМУ від 21.02.2018 р. № 117, (далі - Порядок № 117) не передбачено можливості виправлення помилок допущених при заповненні скарги після реєстрації такої скарги в ДФС.

Проте, відповідно до п. 14 Порядку № 117, скарга залишається без розгляду у разі, коли до прийняття рішення комісією ДФС з питань розгляду скарг до зазначеної комісії надійшла заява платника податку про відмову від поданої ним скарги.

Таким чином, платник податків може скористатися правом залишити скаргу без розгляду та в межах строку, який передбачений п. 3 Порядку № 117, повторно її подати до комісії ДФС з питань розгляду скарг.

Про це ДФС повідомила у підкатегорії 101.17 системи "ЗІР".

Liga: REPORT - сучасний хмарний сервіс подання звітності та реєстрації податкових накладних. Лише у Liga: REPORT - аналіз ризиків блокування ПН/РК за кодом УКТ ЗЕД/ДКПП, перевірка реєстраційного ліміту ПДВ, а також миттєвий обмін документами з контрагентами.

Спробуйте прямо зараз. 7-денний тестовий доступ без обмежень.

ЗВІТНІСТЬ

Мінфін підготував проект таксономії фінзвітності. Мінфін на своєму сайті оприлюднив проект наказу "Про затвердження Таксономії фінансової звітності".

Нагадаємо: таксономією називають склад статей і показників фінзвітності та її елементів, які підлягають розкриттю.

Запровадження таких показників та елементів прямо передбачене п. 2 розд. ІІ Закону № 2164-VIII. Відповідно до цього Закону першим звітним періодом, за який МСФЗшники подають фінзвітність на підставі таксономії в електронній формі є 2019 рік.

В основі, запропонованої Мінфіном моделі лежить таксономія фінзвітності (а точніше її переклад), що була випущена Фондом МСФЗ (https://www.ifrs.org/).

Добірку цікавих матеріалів на тему запровадження таксономії фінзвітності можна знайти тут.

Для отримання безкоштовного доступу протягом 72 годин до аналітики інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть всі переваги послуг, що надаються.

КАСОВІ ОПЕРАЦІЇ ТА РРО

E-Receipt та перевірка фіскального чека уже доступні у тестовому доступі.

ДФС забезпечено функціонування інформаційної системи E-Receipt, що розробляється службою в рамках реалізації експериментального проекту, розпочатого Мінфіном відповідно до постанови Уряду щодо реєстрації та експлуатації новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій.

Для тестування пропонується безплатне клієнтське програмне забезпечення (інсталяційний пакет) для операційних систем Windows та Android, що розміщене за посиланням: http://217.76.198.145/E-Receipt. Наступним етапом буде розробка програмного забезпечення для операційної системи IOS.

Для реєстрації кас та касирів у приватній частині Електронного кабінету створено електронний сервіс "Експериментальний проект РРО".

Даний сервіс надає можливість платникам обрати із запропонованого списку господарську одиницю, де розміщено касу, пілотний проект, у якому вона візьме участь, та зареєструвати в режимі он-лайн касу та касирів.

Для того, щоб розпочати роботу з касою необхідно відкрити зміну, сформувати електронний чек.

Формування електронного чеку здійснюється за допомогою довідника номенклатури товару, який необхідно заповнити до початку роботи з касою відповідно до інструкції користувача, що розміщена за посиланням: http://217.76.198.145/E-Receipt.

Крім того, ДФС реалізовано і електронний сервіс, який дозволяє покупцеві товарів (послуг) здійснювати пошук та перегляд фіскального касового чеку, що формується як традиційними реєстраторами розрахункових операцій, так і електронний фіскальний чек, створений новітніми РРО.

Сервіс знаходиться у відкритій частині Електронного кабінету, доступ до якої здійснюється в режимі реального часу (24/7/365) без ідентифікації особи за посиланням: cabinet.sfs.gov.ua/cashregs/check.

Для пошуку та перегляду фіскального касового чеку необхідно ввести: фіскальний номер РРО дату та час видачі чеку (для традиційних РРО).

Пошук електронного чеку здійснюється за його фіскальним номером та датою. Якщо ви не знайшли свого е-чека в системі, зробіть його фото та надішліть за адресою infozvit@sfs.gov.ua. ДФС буде вивчено причину, через яку електронний чек не потрапив до системи та вжито відповідних заходів.

Liga: REPORT - сучасний хмарний сервіс подання звітності та реєстрації податкових накладних. Лише у Liga: REPORT - аналіз ризиків блокування ПН/РК за кодом УКТ ЗЕД/ДКПП, перевірка реєстраційного ліміту ПДВ, а також миттєвий обмін документами з контрагентами.

Спробуйте прямо зараз. 7-денний тестовий доступ без обмежень.

ОПЛАТА ПРАЦІ ТА ТРУДОВІ ВІДНОСИНИ

Наказ про звільнення доведеться скасувати, якщо працівник надав лікарняний.

Розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не може бути визнано обґрунтованим, якщо в день звільнення працівнику видано лікарняний листок (довідку в установлених законом випадках) про його тимчасову непрацездатність. На цьому наголосив ВС/КЦС в постанові вд 12.09.2018 р. у справі № 127/21890/16-ц.

Завважимо, що суд не узяв до уваги той факт, що відкриття лікарняного листа було здійснено хоч і у день звільнення, але після видання наказу про звільнення (за обставинами справи в табелі обліку робочого часу напроти прізвища відповідного працівника є відмітка про відпрацьований ним в день звільнення час, а також наявні докази того, що за медичною допомогою працівник звернувся після закінчення робочого часу.

Чи потрібно утримувати ПДФО з вартості перевезення працівників до місця роботи?

Так, у листі-індивідуальній податковій консультації від 02.03.2016 р. № 4809/6/99-99-17-03-03-15 фахівці ДФС надали роз'яснення, згідно з яким вартість послуг з організації перевезення включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку як додаткове благо (пп. "е" пп. 164.2.17 ПКУ).

Своєю чергою Закарпатський окружний адміністративний суд скасував вищезгадану індивідуальну податкову консультацію від 02.03.2016 р. № 4809/6/99-99-17-03-03-15 (постанова від 03.10.2017 р. у справі № 807/557/16), наголосивши, що витрати на перевезення працівників не мають індивідуального характеру та не розподіляються між працівниками, не відносяться до фонду оплати праці та не є додатковим благом. Відповідно, вартість перевезення не є об'єктом оподаткування ПДФО.

Видаючи нову ІПК з урахуванням висновку суду (від 18.09.2018 р. № 4081/6/99-99-13-02-03-15/ІПК) фахівці ДФСУ погодились: вартість послуг з перевезення працівників до місця роботи та назад, яке організовуються юридичною особою (роботодавцем), не є додатковим благом. Однак водночас контролери роз'яснили: доходи, одержані платниками податку у вигляді вартості їх перевезення, включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу як інший дохід (пп. 164.2.20 ПКУ) і оподатковується ПДФО на загальних підставах.

Більше про наслідки оплати проїзду працівника можна прочитати в матеріалі "Компенсація вартості проїзду працівників до місця роботи: чи оподатковувати" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку в Facebook щоб завжди залишатися в курсі актуальних бухгалтерських подій

Подпишитесь на рассылку
Главные новости и аналитика для вас по будням
Оставьте комментарий
Войдите, чтобы оставить комментарий
Войти
На эту тему