Державна служба України з питань праці роз'яснила порядок розслідування нещасних випадків у період воєнного стану.
Вона вказала, що оскільки в Україні введено воєнний стан, то під час розслідування та обліку нещасних випадків слід враховувати такі події суспільного життя як оголошена та неоголошена війна, терористичний акт, протиправні дії третіх осіб тощо.
Тому нещасні випадки, які трапляються з працівниками під час виконання ними трудових(посадових) обов'язків внаслідок вищезазначених подій, незалежно від наявності при цьому впливу небезпечних, шкідливих або інших виробничих факторів, підлягають розслідуванню згідно з вимогами Порядку № 334. Тож у подальшому такі нещасні випадки підлягають забезпеченню державою конституційних гарантій реалізації застрахованими особами своїх прав на соціальний захист.
Процедура розслідування нещасних випадків, що сталися з працівниками внаслідок отримання поранень під час ведення бойових дій визначена Порядку № 334. При цьому вона є такою ж самою як і для всіх інших видів нещасних випадків. Однак при цьому слід враховувати додатково рекомендації Держпраці. Отже, враховуючи воєнний стан та реальну небезпеку, Держпраці радить ухвалювати рішення щодо утворення комісії (спеціальної комісії) та проведення розслідування в кожному конкретно взятому нещасному випадку виходячи з міркувань безпеки для членів комісії (спеціальної комісії) та самої можливості проведення розслідування.
Якщо ж проведення розслідування є неможливим через загрозу життю та здоров'ю членам комісії, Держпраці пропонує максимально фіксувати, збирати та документувати інформацію, що надходить або стає відомою про нещасні випадки на виробництві, з метою їх подальшого розслідування у відповідності до вимог Порядку № 334 після нормалізації ситуації.
Якщо на підприємстві було розпочали, але не завершили через бойові дії розслідування нещасних випадків, то Держпраці пропонує продовжити строки їх розслідування до створення умов щодо належного їх завершення.
Детально про порядок розслідування нещасних випадків з урахуванням останніх змін читайте в матеріалі за посиланням.
Актуальне законодавство з бухобліку, аналітика від експертів, зручні бухгалтерські сервіси й алгоритми дій на ІТ-платформа LIGA360:Бухгалтер. Деталі за посиланням.
Нагадуємо, що всі рішення та системи IT-платформи LIGA360 працюють у стабільному режимі.
Кожен може безкоштовно переглянути головні документи та новини країни у LIGA360:
- новини країни та галузі у інформаційній стрічці з персональним налаштуванням;
- нормативно-правову інформацію, понад 150 000 основних документів, в модулі Право України.
Крім того, для всіх доступні такі розділи інформації:
- Правова картина дня, Законопроекти, Законодавчі новації;
- судові рішення - біля 100000000 документів - за посиланням;
- інформація про юридичних та фізичних осіб - за посиланням.
Нагадуємо, доступ до зазначених вище документів та функціоналів вільний у LIGA360 - достатньо лише зареєструватись у рішенні за посиланням.