Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Ценнобумажный акциз в роз'ясненнях Миндоходов

13 червня 2014, 10:38
245
0
Реклама

Миндоходов в листі від 15.04.2014 р. N 6877/6/99-99-19-03-02-15 розглянуло деякі питання обкладення особливим податком цінних паперів. Розглянемо деякі з них.

Так, зокрема, на питання відносно застосування ставки особливого податку, якщо операція з цінними паперами виконана на фондовій біржі, але біржовий курс цих цінних паперів на дату виконання операції і на підставі адресних заявок не розраховувався, Миндоходов відповіло наступне.

Якщо угода з продажу цінних паперів здійснюється в межах 60 календарних днів з дати останнього визначення біржового курсу по таких цінних паперах, то до таких операцій застосовується ставка особливого податку у розмірі 0 % суми операції з продажу цінних паперів на фондовій біржі.

Відносно застосування нульової ставки по операціях з цінними паперами на певній фондовій біржі, якщо біржовий курс цих цінних паперів розраховується на іншій фондовій біржі, податківці відмітили, що у такому разі нульова ставка не застосовується.

Також в листі вказано, що операції з продажу цінних паперів емітенту під час переходу права власності на них є особливим об'єктом оподаткування. Не підлягають оподаткуванню операції по викупу, повторному продажу за грошові кошти, розміщення, погашення, конвертації емітентом цінних паперів власного випуску.

Відносно визначення бази оподаткування і платників особливого податку, якщо відчуження цінних паперів відбулося за договором міни, вказано, що такі операції є об'єктом обкладення акцизним податком. Базою оподаткування є договірна вартість цінних паперів, визначена в первинних бухгалтерських документах по будь-якій операції з продажу, обміну або інших способів відчуження. Платником податку є особа, яка відчужує цінні папери (дарувальник). До таких операцій застосовується ставка 1,5 %.

Відносно дій торговця цінними паперами в якості податкового агента по особливому податку, коли операція з цінними паперами виконується за договором доручення, а розрахунки здійснюються без участі торговця (відсутнє джерело сплати податку), Миндоходов відповіло наступне.

Оскільки норми Податкового кодексу не передбачають іншого порядку нарахування, утримання і сплати податковим агентом особливого податку, то при здійсненні між платниками податків операцій з цінними паперами за участю торговця цінними паперами такий торговець є податковим агентом незалежно від особливостей проведення розрахунків між продавцем і покупцем. А ось яким же чином такий торговець повинен отримати кошти для сплати особливого податку - податківці не вказали.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини