Щодня у Бумі - Бухгалтерському Розумному Модулі - серед усіх питань від користувачів редакція виділяє самі затребувані і актуальні і додає їх в рубрику "Топ-питання дня".
Пропонуємо вашій увазі одне з Топ-питань цього тижня.
Чи може платник податків оскаржити податкову консультацію і в які терміни?
Відповідно до п. 53.3 НКУ платник податків може оскаржити до суду як правового акту індивідуальної дії податкову консультацію контролюючого органу, викладену в письмовій або електронній формі, яка, на думку такого платника податків, суперечить нормам або змісту відповідного податку або збору. Визнання судом такої податкової консультації недійсною є основою для надання нової податкової консультації з урахуванням виводів суду.
Слід зазначити, що на правовідносини, що виникають по спорах фізичних або юридичних осіб з суб'єктом владних повноважень відносно оскарження його рішень (нормативно-правових актів або правових актів індивідуальної дії), дій або бездіяльності, поширюється юрисдикція адміністративних судів (пп. 1 ч. 2 ст. 17 КАСУ).
Отже, такі справи розглядаються і вирішуються місцевим загальним судом як адміністративним судом або окружним адміністративним судом по вибору позивача (ч. 3 ст. 18 КАСУ).
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод і інтересів особи встановлюється шестимісячний термін, який, якщо не встановлене інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинно було дізнатися про порушення своїх прав, свобод або інтересів (ст. 99 КАСУ).
У Бумі: Бухгалтерському Розумному Модулі Ви можете також знайти відповіді на інші питання, пов'язані з темою адміністрування податків. Наприклад:
- чи Має право платник податків в заяві на повернення помилково і надмірно сплачених сум грошових зобов'язань по податках і зборах вказати як напрям перерахування коштів "Погашення заборгованості по ЕСВ"?
- Який застосовується валютний курс для цілей визначення податкових зобов'язань по податках і зборах (у тому числі митним платежам)?
- Якими мають бути дії підприємства відносно виплати заробітної плати і сплати податків, якщо відкритий тільки один поточний рахунок, а у банк введена тимчасова адміністрація?
і багато інших.
БУМ: Бухгалтерський Розумний Модуль - якнайповніша в Україні база відповідей експертів на питання по бухгалтерському обліку і оподаткуванню, кадровій тематиці, договірній роботі і іншим суміжним темам. Усі відповіді відповідають останнім змінам в законодавстві.
Викачати БУМ можна тут
Дізнайтеся більше про Бумі: Бухгалтерському Розумному Модулі на http://buhgalter.ua/