Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як держпідприємствам звітувати про свої фіскальних ризики

10 січня 2019, 14:00
293
0
Реклама

Мінфін спільно із Мінекономрозвитку запровадили єдиний підхід до отримання, оброблення, здійснення аналізу та узагальнення звітності, що містить:

• відомості про фінансове становище, результати діяльності, рух грошових коштів;

• інформацію про фіскальні ризики, пов'язані з діяльністю суб'єктів господарювання держсектору економіки, що належать до сфери управління ЦОВВ та інших органів управління держвласністю.

Нагадаємо, фіскальні ризики (далі - ФР) - це ризики, виявлення яких спрямоване на недопущення мінімізації сплати податків і зборів, митних та інших платежів під час здійснення зовнішньоекономічних операцій.

Звітність та інформація про ФР, які узагальнюються уповноваженими органами управління, подаються респондентом до Мінекономрозвитку та Мінфіну.

При цьому, до респондентів належать:

• державні підприємства, установи, організації, а також господарські товариства, у статутному капіталі яких державі належить 50 і більше відсотків акцій;

• суб'єкти господарювання, утворені зазначеними юридичними особами, зокрема господарські товариства та інші СГ, у статутному капіталі яких зазначеним юрособам належить 50 і більше відсотків акцій.

Відповідно до п. 8 Порядку № 1140/701 звітність можна подавати двома способами:

• за допомогою прикладного ПЗ;

• з використанням електронних носіїв інформації.

Див. постанова Кабміну "Про затвердження Порядку подання звітності та інформації про фіскальні ризики до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та Міністерства фінансів України" від 17.08.2018 р. № 1140/701 (набирає чинності з дня його офіційного опублікування).

Корисним на цю тему буде також наступний матеріал: "Як оцінюватимуть фіскальні ризики в держсекторі: з'явилась методика" видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН.

Для отримання доступу до аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН та іншим документам інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть всі переваги послуг, що надаються.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини