Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Нові правила оренди державного та комунального майна із 1 лютого

29 січня 2020, 08:15
10532
0
Реклама

Просту й прозору процедуру передачі в оренду державного та комунального майна уводить Закон України від 03.10.2019 р. №157-IX.

Передача в оренду державного та комунального майна включатиме наступні етапи:

1) приймають рішення про намір передачі майна в оренду;

2) вносять інформацію про потенційний об'єкт оренди до електронної торгової системи (далі - ЕТС);

3) приймають рішення про включення потенційного об'єкта оренди до одного із переліків;

4) опубліковують інформацію про потенційний об'єкт оренди;

5) розміщують в ЕТС оголошення про передачу майна в оренду;

6) проводять аукціон на право оренди майна або передають об'єкт в оренду без проведення аукціону, укладають та публікують в ЕТС договір оренди.

Також з'являться бази публічних переліків державного та комунального майна, що здається в оренду. Так, передбачається створення двох переліків:

- першого типу (перелік об'єктів, щодо яких ухвалено рішення про передачу в оренду на аукціоні);

- другого типу (перелік об'єктів, щодо яких ухвалено рішення про передачу в оренду без проведення аукціону).

Стартову орендну плату на аукціонах розраховуватимуть не від оцінки майна, а від його балансової вартості станом на останнє число місяця, який передує даті визначення цієї орендної плати. Переоцінку потенційного об'єкта оренди здійснюють у разі відсутності балансової вартості, якщо залишкова балансова вартість об'єкта дорівнює нулю або якщо залишкова балансова вартість об'єкта оренди становить менше 10% від його первісної балансової вартості.

Законом визначають перелік випадків, у яких фізичні та юридичні особи не можуть виступати орендарями державного та комунального майна.

Договори оренди державного або комунального майна, укладені раніше, продовжують діяти в порядку, передбаченому законодавством, яке діяло до дати набрання чинності Закону № 157-IX, до дати, яка наступить раніше: набрання чинності рішення КМУ чи рішенням представницького органу місцевого самоврядування (щодо договорів оренди комунального майна, розташованого в межах відповідної територіальної громади).

Читайте у БУХГАЛТЕР&ЗАКОН статтю "Ремонтуємо орендоване приміщення: як обліковувати витрати бюджетнику-орендодавцю". Скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини