ДПС роз'яснила, чи потрібно у податково-прибутковому обліку амортизувати безоплатно отримані основні засоби.
Згідно з пп. 138.3.1 ПКУ розрахунок амортизації основних засобів або нематеріальних активів у податковому обліку слід здійснювати відповідно до національних П(С)БО або МСФЗ з урахуванням обмежень, встановлених пп. 14.1.138 ПКУ, підпунктами 138.3.2 - 138.3.4 ПКУ.
Так, в бухобліку безоплатно отримані основні засоби оприбутковують за їх справедливою вартістю з урахуванням витрат, передбачених п. 8 П(С)БО 7 "Основні засоби", та амортизують.
Водночас у податковому обліку не передбачено обмежень щодо нарахування амортизації на безоплатно отримані основні засоби. Тому такі основні засоби, які призначені для використання в господарській діяльності платника податку, підлягають амортизації згідно з п. 138.3 ПКУ.
Утім, слід враховувати, що у податковому обліку НЕ амортизуються та проводяться за рахунок відповідних джерел:
- вартість гудвілу;
- витрати на придбання/самостійне виготовлення невиробничих основних засобів, невиробничих нематеріальних активів;
- витрати на ремонт, реконструкцію, модернізацію або інші поліпшення невиробничих основних засобів, невиробничих нематеріальних активів.
Терміни "невиробничі основні засоби", "невиробничі нематеріальні активи" означають відповідно основні засоби, нематеріальні активи, не призначені для використання в господарській діяльності платника податку.
Джерело: роз'яснення ДПС із категорії 102.05 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)
Больше об учете и начислении амортизации основных средств читайте в статье "Амортизация основных средств: правила и методы начисления" современного медиа для бухгалтеров "Интербух" - воспользуйтесь ТЕСТОВЫМ 3-дневным доступом. | |
Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.