Держпраці спільно із Державним центром зайнятості погоджуються, що чинним законодавством про працю не визначена процедура зупинення (скорочення) діяльності через карантин. Тому у зв'язку з цим до неї не може застосовуватися порядок запровадження зміни істотних умов праці, передбачений ст. 32 КЗпП.
До того ж зупинення (скорочення) діяльності суб'єктів господарювання у зв'язку із карантином, не є простоєм, визначеним ст. 34 КЗпП.
Зупиняли (скорочували) діяльність за наказом власника або уповноваженого ним органу за наявності умов, передбачених постановою КМУ, якою запроваджували карантин.
Відповідні тези озвучені у листі від 08.05.2020 р. № 3171/1/3.1-20, № 33/12/2213-20, який пов'язаний із призначенням працівникам допомоги по частковому безробіттю на період карантину.
Підстава для отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину - втрата застрахованими особами зарплати або її частини внаслідок вимушеного часткового або повного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв'язку із зупиненням (скороченням) діяльності через карантин (п. 3 Порядку № 306).
У свою чергу Мінекономіки пояснило одну із умов отримання допомоги по частковому безробіттю.
Однак через брак коштів допомогу по частковому безробіттю можуть припинити виплачувати після 31 серпня.
На цю тематику читайте матеріал "Допомога по частковому безробіттю на період карантину: як отримати" сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух" (скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом).
Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.