Тимчасово, до 1 січня 2027 року, звільняють від оподаткування прибуток сільськогосподарських товаровиробників, які провадять виключно такі види діяльності згідно з КВЕД-2010:
- клас 01.47 (розведення та вирощування свійської птиці, за виключенням вирощування курей, одержування яєць курей та діяльності інкубаторних станцій з вирощування курей);
- клас 01.49 (в частині розведення та вирощування перепелів і страусів);
- клас 10.12 (виробництво м'яса свійської птиці, за виключенням виробництва м'яса курей, витоплювання жиру курей, забою, оброблення та фасування м'яса курей), а також здійснюють діяльність з реалізації власно виробленої (вирощеної) такої продукції (за виключенням м'яса курей).
Вивільнені кошти (суми податку, які не сплачені до бюджету та залишаються в розпорядженні платника податку) використовуються на створення чи переоснащення матеріально-технічної бази, збільшення обсягу виробництва, впровадження новітніх технологій. Використовувати такі кошти треба на діяльністю платника податку, прибуток від якої звільняється від оподаткування.
Це передбачає п. 57 підрозділу 4 розділу XX "Перехідні положення" ПКУ.
На його викання Уряд постановою від 02.02.2022 р. № 69 затвердив Порядок контролю за використанням вивільнених коштів сільськогосподарських товаровиробників.
Контроль за цільовим використанням вивільнених коштів здійснюватиме ДПС. А Мінагрополітики контролюватиме виконанням інших заходів моніторингу щодо використання таких коштів.
Періодичність перевірок та строки їх проведення встановлюють відповідно до періодичності контролю за розрахунком і сплатою податкових зобов'язань, з якими пов'язано виникнення пільги.
Суми вивільнених коштів визнають як отримане цільове фінансування відповідно до НП(С)БО або МСФС та відображають в бухобліку підприємств в установленому порядку на окремому рахунку "Цільове фінансування і цільові надходження".
До підприємства прийшли контролюючі органи? Знайте, як захистити бізнес правовим шляхом з ІТ-платформою LIGA360. Подробиці за посиланням.