На сайті ПФУ презентовано законопроект “Про внесення змін до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування”.
Для збільшення дохідної частини бюджету ПФУ пропонують встановити:
- для керівників підприємств, установ, організацій мінімальний розмір ЄСВ з розрахунку 3-ьох розмірів мінімальної зарплати;
- зобов'язання щодо сплати ЄСВ на загальних підставах за осіб з інвалідністю, в яких зарплата (дохід) перевищує 3 розміри мінімальної зарплати, із збереженням застосування пільгового розміру ЄСВ за осіб з інвалідністю (8,41 %, 5,5 %, 5,3 %) із заробітком до 3-ьох розмірів мінімальної зарплати.
До таких ініціатив ПФУ змушують ті факти, що за даними реєстру застрахованих осіб, чисельність керівників, яким нараховано зарплату на рівні та менше мінімальної, у вересні 2021 року становила 92,4 тис. осіб, з них чисельність керівників, які працюють за основним місцем роботи та яким нараховано зарплату на рівні та менше мінімальної, - 40,5 тис. осіб.
У свою чергу чисельність застрахованих осіб з інвалідністю у вересні 2021 року становила 452,6 тис. осіб, з них:
- 444,3 тис. осіб, яким на зарплату (дохід) страхувальником нараховується ЄСВ у розмірі 8,41 %;
- 1,0 тис. осіб, яким на зарплату (дохід) страхувальником нараховується ЄСВ у розмірі 5,5 %;
- 7,4 тис. осіб, яким на зарплату (дохід) страхувальником нараховується ЄСВ у розмірі 5,3 %.
ПФУ переконує, що ці факти свідчать про можливу тінізацію зарплати, заниження (ухилення) від сплати ЄСВ.
Використовуйте в роботі поради із статті "ЄСВ на зарплату особи з інвалідністю: нарахування і звітність".
Обирайте рішення LIGA360: Бухгалтер. Тут об'єднана аналітика видань “БУХГАЛТЕР&ЗАКОН” та “Інтербух”, а ще є щоденні оновлення новин. Деталі за посиланням.